جدیدترین مطالب امروز

خشکی چشم و ابداع تازه پزشکی در درمان این عارضه

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

خشکی چشم و ابداع تازه پزشکی در درمان این عارضه

خشکی چشم از جمله مشکلاتی است که ممکن است خیلی از افراد ، با آن درگیر باشند ؛ اما خوشبختانه به تازگی روش جدیدی در پزشکی ابداع شده که خشکی چشم را درمان می کند !

عارضه خشکی چشم در اثر عوامل متعددی می تواند ایجاد شود که عمومی ترین دلیل ابتلا به آن استفاده از لنز‌های تماسی است ؛ جدیدا یک ابداع جدید پزشکی نسل جدید لنزهای چشمی را ساخته که می تواند از این مشکل جلوگیری و خشکی چشم را درمان نماید .

خشکی چشم دراثر استفاده از لنز‌های تماسی در آینده با استفاده نوعی فناوری منحصربفرد برگرفته از حیوانات برطرف می‌ شود وافراد می ‌توانند با سهولت بیشتری از این وسیله کمک درمانی استفاده کنند .

دانشمندان دانشگاه فنی مونیخ درحال آزمایش برروی یک ماده طبیعی بدست آمده در معده خوک هستند که می ‌تواند برای رفع خشکی عدسی لنز‌های تماسی ، مورد استفاده قرار بگیرد و به این ترتیب مانع از آسیب بافت چشم دراثر استفاده از این محصول پزشکی شود .

اکنون افرادی که از لنز‌های تماسی استفاده می ‌کنند به دلیل کاهش سطح عملکرد غدد اشک ریز مجبور به استفاده از قطره‌ های اشک مصنوعی هستند و نیز برای استریل کردن این محصول باید شب‌ ها آن را در محلول حاوی اسید هیالورونیک قراردهند که در دراز مدت باعث آسیب و صدمه به چشم‌ ها و مشکلاتی نظیر خشکی چشم می ‌شود .

براساس پژوهش محققان دانشگاه مونیخ درمعده خوک نوعی مواد طبیعی وجود دارد که می ‌تواند مانند یک روانکار طبیعی عمل کند و تنها با یک بار در روز قرار گرفتن لنز تماسی در محلول حاوی این مولکول به نام موسین ( mucin MUC۵AC ) لنز برای تمام روز مرطوب بماند و مانع از بروز بیماری خشکی چشم در مصرف کننده شود .

پژوهشگران همچنین درنظر دارند در تحقیقی مشابه برای درمان سندرم خشکی دهان که در زنان در سنین یائسگی وجود دارد از مشابه این ترکیب دارویی استفاده کنند .

محققان اعلام کرده اند که این طرح نیاز به آزمایش‌ های دقیق تری دارد و ابتدا باید برروی نمونه‌ های حیوانی به نتایج کافی دست یابند تا درآینده برروی داوطلبان انسانی انجام گردد .

منبع : اقتصاد نیوز

مرتبط ها

قالب خبری