جدیدترین مطالب امروز

خشکی پوست پاییزی را به راحتی رفع و درمان کنید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

خشکی پوست پاییزی را به راحتی رفع و درمان کنید !

خشکی پوست پاییزی یکی از عارضه های شایع فصل پاییز است که در ادامه به راهکاری مؤثر برای رفع این عارضه اشاره خواهیم کرد. لطفا همراه ما باشید.

برای کاهش خشکی پوست پاییزی بهتر است از بخور برای افزایش رطوبت هوا و صابون های کرمدار استفاده کنید

چگونه می توان خشکی پوست پاییزی را درمان کرد؟

گاهی اوقات خشکی پوست می‌تواند به دلیل مشکلات تیروئیدی و بیماری‌های مزمن و طولانی رخ دهد که باید با مراجعه به پزشک ریشه مشکل تشخیص داده شود. برخی مواقع بیماری‌هایی همچون اگزما و پسوریازیس با خشکی پوست اشتباه می شوند. در صورتیکه فرد بیمار از خشکی پوست خود مطمئن شد باید از کرم های مؤثر استفاده کند که معمولا در ترکیب خود اوره ۱۰ تا ۲۰ درصدی دارند.

این افراد باید به متخصص پوست مراجعه نمایند تا بررسی‌های لازم به عمل آید.

خشکی پوست پاییزی ، دلیل خارش پوست در فصول سرد سال می باشد؛ هرچه سن بالاتر می رود خشکی پوست هم بیشتر شده و همراه با بیماری‌های زمینه ای تشدید می‌شود در این مواقع استفاده از بخور برای افزایش رطوبت توصیه میگردد. ضمن اینکه برای شستن پوست بهتر است از صابون‌های کرمدار به جای صابون گلیسیرینه استفاده شود و اگر از شوینده‌های کرمدار استفاده شود هم که بهتر از صابون های کرمدار است.

سوال اینجاست : آیا بهتر است برای شستشوی بدن از صابون مایع استفاده کرد یا جامد؟
صابون مایع و جامد از نظر ترکیبات با هم فرقی ندارند ولی در زمان به عمل آوردن فرآورده صابون های مایع حرارت کمتری می گیرند و برای اماکن عمومی مناسب‌تر هستند و می‌توانند مانع سرایت بیماری‌های پوستی شوند.

برای پوست‌های حساس بهتر است از شوینده‌های غیرصابونی استفاده کرد که به صورت جامد و مایع وجود دارد.

پوسته پوسته شدن سر ناشی از چرب بودن پوست می باشد؛ تجمع چربی، اضافه شدن قارچهای ذره بینی را به دنبال دارد که اصطلاحا اگزمای شوره ای نام دارد.
در فصل پاییز و زمستان به دلیل کاهش تعریق و استحمام و شستن موها در افرادی که پوست خشک دارند این شوره ها در نتیجه تجمع چربی بیشتر خواهند شد و عارضه خشکی پوست پاییزی بیشتر می گردد ولی اگر طبق روال گذشته استحمام انجام شود پوسته‌ریزی کمتر می‌شود. پوسته‌ریزی پوست سر می‌تواند در پوست‌های خیلی خشک هم اتفاق بیفتد. بیماری صدف هم می تواند باعث پوسته ریزی سر شود.

برای شستن دست ها باید از صابون‌های ملایم استفاده شود و به جد از استفاده پودر لباسشویی برای شستن دست ها پرهیز شود. بهتر است افرادی مثل مکانیک‌ها در هنگام کار از دستکش استفاده کنند.

منبع : فارس

مرتبط ها

قالب خبری