جدیدترین مطالب امروز

خشکی مو و دلایلی که منجر به این عارضه زیبایی می شود ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

خشکی مو و دلایلی که منجر به این عارضه زیبایی می شود ؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند ، خشکی مو می باشد ؛ نوعی عارضه ی زیبایی که تقریبا یک چهارم جهان به آن مبتلا هستند و پی درمان آن می گردند .

دلایل رایج خشکی مو :

1. ژنتیک :

نخستین دلیل رایج در خشکی مو ، بحث ژنتیک است ؛ برخی از افراد به صورت ژنتیکی ، دارای پوست و موی خشک‌ تری نسبت به سایر افراد هستند ، خشکی مو و پوست این افراد ، به‌ دلیل کم بودن ترشح چربی در سطح پوستشان است ؛ مراجعه به پزشک و استفاده از محصولات مناسب برای چرب کردن موضعی پوست و مو ، می ‌تواند مشکل این افراد را تا حدی حل کند .

2. موهای فر :

دومین عامل خشکی مو ، فر بودن آنهاست ؛ به‌ طور کلی ، موهای فر از موهای صاف ، خشک ‌تر هستند ، دلیلش هم این است که معمولا ، چربی کف سر به سادگی روی موهای صاف حرکت می‌ کند ، این در حالی است که چربی روی موهای فر ، یا وز به کندی حرکت می‌ کند بنابراین ، ساقه ی موها خشک‌ تر می ‌شوند ؛ به همین دلیل همیشه پس از استحمام می ‌توان نوک موهای فر را با روغن‌ های طبیعی مانند بادام ، زیتون یا نارگیل ، کمی ماساژ داد .

3. شستن بیش از حد :

سومین دلیلی که میتوان برای خشکی مو در نظر داشت ، شستشوی بیش از حد موهاست ؛ اینکار باعث از بین رفتن چربی کف سر و خشکی پوست و مو می‌ شود ، اگر مجبور به شستن روزانه ی موهایتان هستید ، حتما آنها را با آب ولرم بشویید و از شامپوهای غلیظ استفاده نکنید ، اگر هم موهای خشکی دارید ، نباید بیشتر از 3 نوبت در هفته آنها را شامپو کنید .

4. کمبود آب و چربی ‌های ضروری بدن :

و اما چهارمین عامل خشکی مو ، کمبود آب یا چربی ‌های ضروری در بدن است که باعث خشکی پوست و در نتیجه ، خشکی مو ها می‌ شود ، از این رو ، برای پیشگیری از خشکی پوست باید حداقل روزی 8 لیوان آب و مایعات بنوشید و مصرف روغن‌ های ضروری و سالم مانند روغن زیتون ، کانولا ، کنجد یا ماهی ‌های چرب را فراموش نکنید .

5. سشوار و اتو :

و به عنوان آخرین عامل و شاید شایع ترین علت خشکی مو ، باید به سشوار و اتوی مو اشاره کنیم ، استفاده ی مکرر و روزانه از خشک‌ کننده‌ های مو مانند اتو و سشوار هم می‌ تواند به شدت باعث خشکی و شکنندگی ساقه موها شود ، از این رو ، بهتر است استفاده از چنین وسایلی را به مناسبت‌ های خاص محدود کنید .

الهام گرفته از هفته نامه سلامت

مرتبط ها

قالب خبری