جدیدترین مطالب امروز

خشم و بروز آن چه مضراتی بر سلامتی افراد دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

خشم و بروز آن چه مضراتی بر سلامتی افراد دارد ؟

معضلی که متاسفانه امروزه گریبان خیلی از افراد را گرفته است ، عدم کنترل خشم در لحظه می باشد . آیا به مضرات خشم و بروز آن بر سلامتی افراد آگاهی دارید ؟

یکی از مشکلات و مضراتی که خشم می تواند به سلامتی هر فرد وارد سازد ، بالا بردن فشار خون است .

افرادی که به طور مداوم درگیر خشم میشوند ، مکررا دچار تسریع ضربان قلب و بالارفتن فشار خون می گردند که پیامد آن ، تشکیل لخته ی خون می باشد .

در میان بیمارانی که به سکته ی قلبی دچار شده اند ، دوران خشم و عصبانیت دیده می شود . پس از سکته ی قلبی ، بیمار ممکن است دچار خشم شدید ، احساس گناه ، یا نگرانی عمیق در مورد آینده ی خویش گردد که این گونه احساسات ، قابل درک است و در بسیاری موارد همین طور که بیمار رفته رفته تندرستی خود را باز می یابد ، این احساس نیز به سرعت از بین می رود .

از میان برانگیختگیهای عصبی ؛ خشم تند و ستیزه جویی ممکن است در سلامتی و تندرستی تاثیر منفی داشته باشد . در تحقیقی با حضور 1305 مرد و میانگین سنی 61 سال که در ابتدای تحقیق بیماری سرخرگ قلبی نداشتند ، سطوح بالای خشم مورد مطالعه قرار گرفت و معلوم شد که خطر ابتلا به بیماری سرخرگ قلبی را افزایش می دهد .

مطابق با شواهد موجود ، مشخص شده است که تنشهای کهنه میتواند بیماری قلبی موجود را وخیم تر سازد و فرد را دچار مشکلات متعدد و تازه نماید .

به عنوان نکته ی انتهایی ، که برای کنترل خشم و جلوگیری از بروز آن می توان به آن اشاره داشت این است که سعی کنید حتی الامکان برای جلوگیری از بروز این مشکل ، خشم خود را با وسایلی از بین ببرید و خود را به کاری مشغول سازید .

الهام گرفته از دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری