خستگی چه ارتباطی با تغذیه و خورد و خوراک دارد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 5, 2020
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
خستگی چه ارتباطی با تغذیه و خورد و خوراک دارد ؟

خستگی می تواند دلایل متعددی داشته باشد ؛ از بیماری و سختی کار گرفته تا نوع تغذیه ! ما در این مقاله قصد داریم درخصوص ارتباط خستگی با تغذیه نامناسب صحبت کنیم .

خستگی ما را وادار به مصرف انواع خوراکی های ناسالم میکند این عارضه تاثیرات نامطلوب زیادی روی سلامتی ما خواهد گذاشت وقتی خسته هستید هم مراقب خورد و خوراک خود باشید !

یافته‌های محققان دانشگاه مرکزی لنکشایر نشان می‌دهد اگر زمانیکه گرسنه نیستید و دلتان هوس چیپس کرد، خسته هستید.

برای درک اینکه چگونه خستگی ، انتخاب‌های غذایی افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد، محققان دو آزمایش انجام دادند.

به گزارش پایگاه خبری Scienedaily، در یکی از آنها محققان از 52 شرکت‌ کننده خواستند تا پرسش‌نامه‌ای را درباره اولویت‌های غذایی‌شان قبل و بعد از کپی کردن گروهی مشابه از نامه‌ها ذکر کنند. بعد از انجام دادن چنین وظیفه خسته‌کننده‌ای، شرکت‌کنندگان انتخاب غذای ناسالم بیشتری نظیر چیپس، شکلات و فست فود داشتند.

در آزمایش دوم به 45 نفر از افراد مقداری غذای سالم و ناسالم در حال تماشای یک فیلم خسته‌کننده و یک فیلم طنز دادند. محققان دریافتند هنگام خستگی و تماشای فیلم خسته‌کننده انتخاب غذایی افراد به سوی وعده‌های غذایی ناسالم گرایش داشت.

نتایج این یافته نشانه دیگری است مبنی بر تأثیر خستگی بر ترشح هورمون دوپامین مغز که باعث می‌شود شخص، خستگی خود را با خوردن چربی و مواد قندی تسکین دهد. یافته‌های این تحقیق در نشست سالیانه انجمن روانشناسی بریتانیا مطرح شده است.

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری این مطلب در :