جدیدترین مطالب امروز

خستگی را چگونه می توان کنترل و مهار ساخت ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

خستگی را چگونه می توان کنترل و مهار ساخت ؟

یکی از مشکلاتی که افراد مختلفی را میتواند به خود درگیر سازد ، حس خستگی و کسل بودن در طول روز است ! اما آیا راه حلی هم برای کنترل این مشکل وجود دارد ؟

همانطور که میدانید مبارزه با خستگی ، بخصوص در محل کار ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، به همین دلیل قصد داریم در ادامه ترفندهایی را بازگو کنیم که میتوانید با رعایت آنها از خستگی خلاصی پیدا کنید و به نوعی به نشاط برسید .

۱- رفع خستگی با خمیازه کشیدن ؟
خمیازه روشی است که با استفاده از آن مغز آرام و بدن بیدار می‌شود. این حرکت به ماهیچه‌ها استراحت می‌دهد، تمرکز را آسان می‌‌کند و باعث می‌‌شود به اطراف دقیق‌تر باشید.

۲- رفع خستگی با نصب اشیاء قرمز در معرض دید !
یک پولیور قرمز، یک دسته گل رز یا هر چیز دیگر؛ مهم نیست آن شیء چه باشد، فقط کافی است قرمز باشد. بنابر نتایج تحقیقی که در دانشگاه راچستر انجام شده، دیدن رنگ قرمز، ماهیچه‌ها را تحریک و آنها را به حرکت شدیدتر وامی‌‌دارد. رنگ قرمز نشانه حیات و زندگی است، این رنگ پویاست و انرژی می‌‌دهد.

۳- رفع خستگی با بوی نعنا
در مواردی که خیلی خسته و عصبی هستید، می‌‌توانید از این تکنیک برای تسکین یافتن بهره ببرید، به این ترتیب که باید از یک بطری حاوی عصاره نعناع به‌آهستگی و بسیار عمیق تنفس کنید و هوا را به داخل فروبدهید و چند بار در روز این حرکت را تکرار کنید.

۴- رفع خستگی با تماشای مستند حیوانات
اگر سایت‌هایی که فیلم‌های ویدئویی رایگان ارائه می‌دهند، در دسترستان است، بخشی از زمان استراحت‌تان را به تماشای ویدئویی از گربه‌ای که سر و صدا می‌کند (این کار تاثیر ضداسترسی قابل‌توجهی دارد) یا حرکات حیوانات دیگر اختصاص دهید. محققان ژاپنی اخیرا کشف کرده‌اند که این نوع ویدئوها، راه‌حل مناسبی برای تمرکز است.

۵- رفع خیتگی با نوشیدن آب
ممکن است خستگی بدن ناشی از کمبود آب باشد. در این موارد، یک لیوان آب تا حدی انرژی ازدست‌رفته‌تان را بازمی‌گرداند. نوشیدن هشت لیوان آب جوشانده و چای معمولی را از یاد نبرید.

۶- رفع خستگی با پیاده روی
بنابر پژوهشی که بتازگی در مرکز «روان‌شناسی شخصیت و جامعه» انجام شده، یک پیاده‌روی مختصر برای تقویت انرژی شما کافی است تا بتوانید دو ساعت بی‌وقفه کار کنید.

الهام گرفته از دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری