جدیدترین مطالب امروز

خاویار گران ترین خوراک موجود در جهان

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

خاویار گران ترین خوراک موجود در جهان

خاویار تخم گونه ای خاص از ماهی ها است که به ماهی های خاویاری معروف می باشند ، عمر برخی از این ماهی ها که از 8 تا 17 سالگی بالغ می شوند تا 100 سال نیز می رسد.

چیزی که به عنوان گران ترین غذای دنیا شناخته شده است ، تخم خاویار است . در حال حاضر ماهیانی که از آن ها خاویار تهیه می شود از قدیمی ترین گونه های آبزیان ( فسیل های زنده ) به شمار می روند و بیشتر در دریای خزر قابل دسترسی هستند .
خاویار به دست آمده از تخم این ماهی ها در سه گروه سیاه ، سرخ و طلایی قابل دسته بندی می باشند که در میان این سه گروه خاویار سیاه به دلیل ارزش غذایی بالا تر از شهرت بیشتری برخوردار است .
ماهیان خاویاری ( ماهی هایی که تخم آن ها به عنوان خاویار مورد استفاده قرار می گیرد ) گونه های مختلفی دارند و عمر بعضی آن ها به 100 سال نیز می رسد . به طور میانگین تمام گونه ها از سن 8 تا حداکثر 16 سالگی به بلوغ کامل برای تخم ریزی می رسند ، اما این به آن معنا نیست که از آن پس می توان خاویار بسیاری را از ماهی به دست آورد ، بلکه هر ماهی حدودا تا 6 مرتبه می تواند خاویار خود را در دسترس قرار دهد .
خاویار علاوه بر انرژی بالایی که بعد از مصرف تولید می کند ، بر خلاف بسیاری از مواد خوراکی که از آبزیان به دست می آید علاوه بر طعم بی نظیر عطر خوبی هم دارد .
خاویار موجود در شکم این ماهی ها را با استفاده از روش سزارین خارج کرده و مجددا ماهی را به زیستگاه خود باز می گرداند و هر بار تخم ماهی های خاویاری را که حاوی اسید های لازم بدن ، پروتئین و… است روانه ی بازار می کنند .
می توانید خاویار را به همراه سالاد و یا به صورت جداگانه میل کنید و از ارزش های غذایی آن و فوایدی که دارد نظیر جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی بهره مند شوید ، خاویار همچنین ضد افسردگی نیز شناخته شده است و به شدت محافظ سلول های عصبی می باشد .
میزان امگا3 موجود در تخم خاویار نیز بسیار بیشتر از میزانی است که در گوشت ماهی یافت می شود .

مرتبط ها

قالب خبری