جدیدترین مطالب امروز

خانه داری و ارتباط آن با پیشگیری از سرطان سینه ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

خانه داری و ارتباط آن با پیشگیری از سرطان سینه ؟

شاید بد نباشد بدانید که برخی از کارها و سبک زندگی افراد می تواند از آنها در برابر برخی بیماری ها محافظت کند ! یکی از این کارها خانه داری است !

تا کی قصد دارید بنشینید و از این شبکه اجتماعی به آن پیامرسان بروید و برای تنوع سریال ترکیه ای نگاه کنید؟
کمی بجنبید؛ ورزش کنید؛ اگر وقت نمیکنید کمی خانه داری کنید و کارهای خانه را انجام دهید. کار خانه کم از ورزش ندارد. خودتان حساب کنید با جارو کشیدن و گرد گیری چقدر تحرک در قسمت بالا تنه صورت میگیرد و این خودش میتواند تا حدودی از سرطان سینه جلوگیری کند. در ادامه با ما همراه باشید تا از زبان محققان این مسئله را توضیح دهیم.

نتایج برخی پژوهش ها نشان می دهد کارهای مؤثری مانند انجام کارهای خانه از ابتلا به برخی بیماری های مهلک و خطرناک جلوگیری کند.

شاید کارهای خانه مانند گردگیری، شستشوی ظروف، جارو کشیدن و غیره، در ظاهر بیهوده و تکراری و البته خسته کننده به نظر برسند، اما باید بدانید که همین کارهای ساده جان شما را نجات می دهند.

نتایج یک پژوهش انگلیسی که در سال ۲۰۰۶ انجام شده است نشان می دهد خانه داری از ابتلا به سرطان سینه پیشگیری می کند.

در این پژوهش محققان روی نزدیک به دویست هزار زن از 9 کشور اروپایی بررسی هایی انجام دادند. آنها به این نتیجه رسیدند خانم های یائسه ای که در هفته ۱۶ تا ۱۷ ساعت خانه داری مانند آشپزی، گردگیری و غیره انجام می دهند، به میزان ۲۰ درصد کمتر در معرض سرطان پستان قرار می گیرند.

علاوه بر این، مشخص شد خانم های کمتر از ۵۰ سالی که خانه داری می کنند نیز به میزان ۳۰ درصد کمتر از خانم هایی که دست به سیاه و سفید نمی زنند، به سرطان سینه مبتلا می شوند.

پس لطفا دستمال گردگیری و جاروبرقی را بردارید و خانه تان را مثل دسته ی گل کنید و این را بدانید که خانه داری نیز می تواند یکی از راهکارهای مؤثر در پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه باشد !

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری