جدیدترین مطالب امروز

خاطره نویسی درمانی برای مقابله با دلتنگی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

خاطره نویسی درمانی برای مقابله با دلتنگی

هر کس برای مقابله با دلتنگی هایش ، ممکن است راهکارهایی داشته باشد و به آن عمل کند که گاه نتایج مثبتی هم از آن حاصل می شود . ما به شما خاطره نویسی را پیشنهاد می کنیم .

امروزه علم روانشناسی ، در خیلی از موارد بسیار موفق عمل می کند و راهکارهای زیادی برای زندگی راحتتر و بهتر را به افراد نشان می دهد . علمی که اگر متناسب با روحیات و حالات خود ، به دستورالعمل های آن عمل کنیم ، در اکثر مواقع ، روحیه ی خوب برای یک زندگی پرامید را حفظ خواهیم کرد .

ما میخواهیم در این مطلب از یک جم ، نوک پیکان این علم را ، بیشتر به طرف خانواده و عزیزانمان زوم کنیم و با راهکاری ساده با عنوان خاطره نویسی برای مقابله با دلتنگی های ناشی از ، از دست دادن عزیزان خود ، بیشتر آشنا شویم .

همگی می دانیم که مرگ حق است و ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد ، ولی یکی از سخت ترین مرگ و میرها ، مرگ عزیزان است که تحمل آن بدون شک بسیار دشوار می باشد .

بوده اند افرادی که با مرگ عزیزشان ، زندگی خود را نیز تباه کرده اند و تا مدت ها نتوانسته اند با این موضوع کنار بیایند .

کسی منکر این نیست که تحمل چنین وقایعی دشوار است و واقعا صبر زیادی می خواهد ، ولی بالاخره ، کسی که از دنیا رفته است بارنخواهد گشت و باید به ناچار با این موضوع کنار آمد .

از نظر علم روانشناسی ، راهکارهای مختلفی برای مقابله با چنین اتفاقاتی وجود دارد که یکی از آنها خاطره نویسی است .

خاطره نویسی می تواند در اکثر موارد ، به کمک افراد بیاید و فکر آنها را نسبت به اتفاقی که افتاده است جهت دهد و کمک کند که افراد برخورد منطقی تری با چنین مشکلاتی داشته باشند .

شما می توانید با خاطره نویسی ، اتفاقات خوب روزهای خود را روی کاغذ بیاورید و امید به ادامه ی زندگی را در خود تقویت کنید ، حتی می توانید خاطرات بدی نظیر همین مرگ عزیزان را نیز به نوشته تبدیل کنید و رفته رفته ، از بار اندوه و دلتنگی ناشی از آن اتفاق کم کنید .

این موضوع ثابت شده است که نوشتن ، در خیلی از موارد میتواند به افراد کمک کند و مشغولیات ذهنی آنها را به طور کلی به جهت دیگری تغییر دهد .

شما با نوشتن ، حتی میتوانید خشم خود را نیز کاهش دهید و اگر از کسی کدورت و یا خشمی در سینه دارید ، با به روی کاغذ آوردن هر آنچه می خواهید به زبان بیاورید ، می توانید خود را سبک کنید و دیگر آن قلیان وجودی را نداشته باشید . از آنجایی که خاطره نویسی هم یکی از هنرها و معجزات زبان نوشتن است ، میتواند در این امر مثمر ثمر باشد .

کافیست یکبار امتحان کنید ، شاید به معجزه ی آن ایمان آورید . امیدواریم که خاطره نویسی شما ، همیشه حکایت از خاطرات خوب داشته باشد و نه تلخ .

مرتبط ها

قالب خبری