خاصیت های زیتون و برگ آن در طب اصیل ایرانی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 18, 2016
خاصیت های زیتون و برگ آن در طب اصیل ایرانی

از گذشته های دور ، زیتون را به عنوان یکی از پرخاصیت ترین نعمت های الهی به شمار می آوردند ، تا جاییکه این خواص به برگ آن نیز کشیده شده است .

برگ درخت زیتون و همچنین خود این میوه ی روغنی ، دارای خواص متنوعی هستند که در ادامه در خصوص آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد .

همانطور که می دانید ، درخت زیتون در بسیاری از کشورها کاشته می شود ، از مصر باستان گرفته تا شمال آفریقا ؛ میوه ی این درخت ، با توجه به گستردگی کشت و خواص زیادی که دارد ، تقریبا در تمامی جهان شناخته شده است .

یکی از قسمت های مهم درخت زیتون ، برگ های آن است ، برگ هایی که علاوه بر مومیایی کردن فراعنه در گذشته های دور ، برای اهداف پزشکی نیز مورد استفاده بوده است .

در قرن نوزدهم ، از برگ زیتون در درمان های طبیعی بیماری های مختلفی چون : تب و مالاریا استفاده می شده است ، ولی امروز ، فواید سلامتی برگ زیتون ، رسمیت بیشتری پیدا کرده ، طوریکه در درمان بیماریهایی نظیر : آلزایمر و دیابت نیز استفاده می شود .

برگ این درخت ، برای عملکرد سیستم قلبی – عروقی ، سیستم ایمنی بدن ، کاهش خطر سکته مغزی و فشار خون بالا مفید می باشد ؛ همچنین ، دارای خواص قدرتمند ضد باکتریایی نیز هست و در درمان بسیاری از بیماری ها مثل : ( عفونت قارچی ، مننژیت ، ورم مغز ، آنفلوانزا ، ویروس هرپس انسانی 6 و 7 ، هپاتیت B ، عفونت ریوی ، سرماخوردگی ، اپشتین بار ویروس (EBV) ، تبخال نوع یک و دو ، زونا ، مالاریا ، تب دنگی ، خستگی ، بیماری سل ، سوزاک ، اسهال شدید ، مجاری ادراری ، عفونت گوش و ایدز یا اچ آی وی ) هم کاربرد دارد .

برای اینکه بتوانید عصاره ی برگ درخت زیتون را در منزل تهیه نمایید ، بایستی به روش زیر عمل کنید :

نکته : شما می توانید برگ های زیتون تازه و یا خشک را برای تهیه ی این عصاره مورد استفاده قرار دهید .

و اما مراحل انجام اینکار ؛

1- ابتدا درنظر داشته باشید که اگر از برگ های تازه استفاده می کنید 100 تا 150 برگ را در یک لیتر آب ریخته و اگر از برگ های خشک استفاده می کنید ، این میزان را به دو سوم کاهش دهید .

2- برای شستن برگ های زیتون ، آن ها را مدتی در مخلوطی از آب و جوش شیرین قرار داده و سپس به خوبی آبکشی نمایید .

3- سپس برگ ها را در ظرفی پر از آب ریخته و بجوشانید ؛ پس از به جوش آمدن آب ، حرارت را کاهش داده و به مدت 15 دقیقه این دما را حفظ کنید و سپس از روی حرارت بردارید .

4- حال برگ ها را فشار داده و عصاره ی خارج شده و آب ظرف را در بطری شیشه ای در یخچال نگهداری کنید .

و اما نحوه ی مصرف این عصاره :

به میزان 3 بار در شبانه روز ، همراه با غذا ، یک قاشق چایخوری از این عصاره را مصرف کنید و این نکته را هم به یاد داشته باشید که اگر طعم و مزه ی این عصاره ، خیلی تند و مایع آن نیز غلیظ بود ، مقداری آب به آن اضافه کرده تا رقیق شود .

اشتراک گذاری این مطلب در :