خارپاشنه استخوان اضافی در انتهای پاشنه پا

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : فوریه 18, 2015
خارپاشنه استخوان اضافی در انتهای پاشنه پا

خارپاشنه به رشد اضافی بخشی از استخوان موجود در پاشنه اطلاق می شود که مسئول ایجاد قوس پا در افراد می باشد ، درمان خارپاشنه به راحتی امکان پذیر است .

خارپاشنه عارضه ای است که استخوان پاشنه ی پا را درگیر کرده و باعث ایجاد درد های شدیدی در آن ناحیه و حتی قسمت های بالاتر پا می شود .

به طور کلی نوعی استخوان در پاشنه ی پا وجود دارد که سبب ایجاد قوس مناسب در کف پا می شود ، افراد با انجام حرکات کششی بلند مدت که این ناحیه را تحت فشار قرار بدهد می توانند زمینه ای را فراهم کنند که این استخوان به کل نا متعارفی رشد کرده و به خارپاشنه تبدیل شود . خانم هایی که فرزندان خود را بر روی پا گذاشته و می خوابانند ، می توانند مستعد ابتلا به خارپاشنه در بلند مدت باشند .

از علائم خارپاشنه می توان به درد در قسمت انتهایی پاشنه ( به صورت داخلی یا خارجی ) اشاره کرد ؛ درد پاشنه در این حالت به شکلی است که می تواند باعث گمراهی شده و فکر را به سمت کوفتگی و یا ضرب دیدگی ببرد ، درد خارپاشنه در ابتدای روز شدید و رفته رفته کمتر می شود . در مواقعی که خارپاشنه شدیدا رشد کرده است درد در تمام لحظه ها شدید بوده و راه رفتن را برای شخص دشوار می کند .

لازم است بدانید در افرادی که عضلات ساق پا ضعیف هستند و تمام فشار وارد شده به پا در هنگام راه رفتن بر کف پا و پاشنه است نیز خارپاشنه دیده می شود . رعایت اصول صحیح پیاده روی و دویدن ، همچنین استفاده از کفش مناسب و حرکات کششی تقویت کننده عضلات پا می تواند تا حدودی از بروز خارپاشنه جلوگیری کند .

در مواقعی که خارپاشنه پیشرفت چندانی نداشته است و قابل مهار شدن می باشد ، استفاده از چسب های مخصوص جهت بستن پا و سرما درمانی از گزینه های مفید می باشند .

برای درمان خارپاشنه اولین قدم عکس برداری و اطلاع از شرایط دقیق پیشروی می باشد ؛ قطعی ترین روش درمانی خرد کردن استخوان اضافی بوجود آمده است ، برای این کار از سه مرحله درمانی استفاده می شود ؛ ابتدا با یک وسیله مخصوص ضربه های پی در پی در ناحیه وارد می شود که با درد همراه است ، ضرباتی بسیار ریزتر و پشت سرهم نیز با دستگاهی دیگر وارد می شود که به دلیل کارکرد سریع ایجاد گرما می کند ؛ مرحله ی آخر ماساژ پا است .

عزیزانی که از روش درمانی استفاده می کنند ، 2 ماه پس از اتمام دوره احساس بهبود خواهند کرد .

اشتراک گذاری این مطلب در :