جدیدترین مطالب امروز

حذف برنج از برنامه غذایی روزانه و عوارض آن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

حذف برنج از برنامه غذایی روزانه و عوارض آن

افرادی که رژیم می گیرند گمان می کنند باید برنج مصرفی خود را قطع کنند غافل از اینکه 11 سهم غذای روزانه انسان از گروه غلات که برنج را نیز شامل می شود است .

با کم شدن شدید فعالیت های بدنی و انجام کار ها با استفاده از تکنولوژی مشکل چاقی و اضافه وزن به یک امر مهم تبدیل شده تا جایی که اکثر تبلیغات رسانه ها موضوعاتی نظیر دستگاه های ورزشی و راه های کاهش وزن را شامل می شود .

عده ای نیز به متخصص های تغذیه روی می آورند ، اما چیزی که در اکثر موارد مشابه است توصیه به کم کردن مقدار برنج مصرفی است .

اگر مقدار برنج مصرفی را به صفر برسانیم چه تاثیراتی بر بدن انسان خواهد گذاشت ؟

اگر از مطالب پیشین به خاطر داشته باشید ، در مورد هرم غذایی و سهم ها صحبت کردیم ، غلات که برنج را هم در گروه خود قرار می دهد از جمله مهم ترین گروه مواد غذایی بود ؛ شاید به دلیل وجود کربوهیدرات های بسیار در برنج و عدم وجود کلسترول است .

حذف کردن برنج از برنامه ی غذایی روزانه باعث ریزش مو ، بیماری بری بری ( قلب و اعصاب را مورد حمله قرار می دهد ) ، تهوع ، خستگی و… می شود .

اثرات سوء حذف برنج از برنامه ی غذایی به این دلیل است که برنج ( مخصوصا برنج قهوه ای ) حاوی مقدار زیادی ویتامین B1 است و حذف ناگهانی آن ( حتی حذف تدریجی ) موجب عارضه های نامبرده می شود .

با توجه به این که 11 سهم از غذای روزانه باید از گره غلات تامین شود اگر نمی خواهید از برنج استفاده کنید باید از نان های سبوس دار یا جایگزین های دیگر حتما استفاده کرده و نیاز بدن به ویتامین های دریافتی از این گروه غذایی را برطرف کنید .

مرتبط ها

قالب خبری