جدیدترین مطالب امروز

جویدن آدامس از خواص تا مضرات آن برای افراد دیابتی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

جویدن آدامس از خواص تا مضرات آن برای افراد دیابتی

عده ای از مردم بر این باورند که جویدن آدامس بسیار مضر است ، شاید این عقیده کمی درست باشد ، اما جویدن آدامس ضمن داشتن ضرر ، دارای خاصیت نیز هست !

یک جم قصد دارد در این مطلب ، شما را با انواع آدامس و همچنین بعضی از خواص و ضررهای جویدن آدامس آشنا سازد .

آدامس ها به دو دسته تقسیم می شوند :

1ـ آدامس هایی با قند معمولی ( ساکارز ) که مصرف آن ها می تواند موجب پوسیدگی دندان شود .
2ـ آدامس هایی با قند مصنوعی که فاقد قند و شکر طبیعی می باشند ؛ این نوع آدامس قابل هضم است ؛ در ضمن جویدن آدامس هایی با قند مصنوعی یک خاصیت فوق العاده هم دارد و آن این است که به دندان ها آسیب نمی رساند ، می پرسید چگونه ؟ از آنجاییکه بدن انسان دارای نوعی آنزیم به نام پتاآلین می باشد که توانایی هضم کربوهیدرات های اولیه را داراست ، جویدن آدامس هایی با قند مصنوعی به دندان آسیب نمی رساند .

بعضی از مردم معتقدند که جویدن آدامس از هر نوعی که باشد می تواند موجب افزایش وزن گردد ، اما نتیجه ی تحقیقات بدست آمده خلاف این عقیده را ثابت می کند ؛ آدامس ضمن اینکه موجب افزایش وزن نمی شود ، بلکه می تواند باعث کاهش وزن شود ، زیرا جویدن آدامس ها ( هر دو نوع ) سبب تحریک شیره های گوارش و بهبود عملکرد دستگاه گوارش می شوند .

این نکته را به یاد داشته باشید که گروهی از افراد ( دیابتی ها ) ، هرگز نباید از آدامس ها استفاده کنند ؛ این گروه از مردم نباید از هیچگونه آدامسی که قند دارد استفاده نمایند ، ولی اگر عده ای از این گروه به جویدن آدامس علاقه ی بسیاری داشته باشند باید چه کنند ؟ پاسخ این سئوال روشن است ، این افراد می توانند از آدامس های بدون قند مصرف کنند ، زیرا اینگونه آدامس ها قندهایی به نام سوبیتول یا زایبیتول دارند که دارای قند و انرژی بسیار ناچیزی می باشد ؛ البته لازم به ذکر است که اگر آدامس های بدون قند را هم بی رویه مصرف کنید ، می توانند برای بدن خطرناک شوند .

یکی از مهم ترین خواص جویدن آدامس ، تقویت عضلات جونده است ، البته جویدن آدامس هم قوانینی دارد ، به طور مثال : مصرف کردن آدامس در زمانی که ناشتا هستید اصلا توصیه نمی شود و بهترین زمان برای اینکار را می توان بعد از مصرف غذا دانست ، زیرا جویدن آدامس بعد از صرف غذا ، می تواند دستگاه گوارش را فریب داده و کاری کند که این دستگاه ، شیره ی بیشتری برای هضم غذا تولید و ترشح کند و از همین رو به هضم مؤثرتر غذا ، کمک بسیاری نماید .

مرتبط ها

قالب خبری