جوش شیرین از منع تا استفاده ی دوباره

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژانویه 1, 2015
جوش شیرین از منع تا استفاده ی دوباره

اگر به خاطر داشته باشید استفاده از جوش شیرین در نانوایی ها منع و مصرف آن در آشپزی نیز کنترل شده است ، اکنون با کاربرد های بی ضرر جوش شیرین بیشتر آشنا شوید .

مدت بسیاری است که مصرف جوش شیرین به صورت خوراکی به حداقل رسیده است و برای طبخ نان در نانوایی ها نیز استفاده از جوش شیرین منع شده است ، اما این به آن معنا نیست که شما به طورکلی به جوش شیرین احتیاج ندارید و وجود آن در خانه غیرضروری می باشد . همانطور که قبلا به آن اشاره شد از جوش شیرین برای از بین بردن بوی نفت و بنزین می توان استفاده کرد و اکنون با دیگر کاربرد های آن در خانه و خانه داری آشنا خواهید شد .

جوش شیرین در حالت کلی مانند یک بوگیر عمل می کند ، می توانید مقداری جوش شیرین را در کفش همسر یا فرزندان خود بریزید ( ترجیحا در قسمت جلو ) و بگذارید چند ساعتی بماند و سپس جوش شیرین را از کفش خارج کنید و یا مقداری را در ظرفی کوچک ریخته و در سرویس بهداشتی قرار دهید تا در صورتی که بوی نامطبوعی عموما در توالت احساس می شود از بین برود . حتی از خاصیت بوگیر بودن جوش شیرین علاوه بر بوی غالب بر محیط می توانید در خصوص پوشاک نیز استفاده کنید ، همینطور که در مطالب پیشین گفته شد ، اما اینبار با دستورالعملی جدید ؛ در این روش محلولی از آب و جوش شیرین با نسبت ( هر 4 لیتر ، نصف پیمانه جوش شیرین ) درست می کنیم و لباس هایی با بوی تند ( عرق ، سیگار و… ) را درون آن قرار می دهیم ، به همین راحتی .

برای جلوگیری از رشد باکتری و ایجاد کپک احتمالی ، همچنین برگرداندن رنگ اولیه ی لباسی که دراثر شستشو رنگ گرفته ( به صورت ترکیب با آب نمک و مایع شوینده ) می توان از جوش شیرین استفاده کرد .

محلول آب و جوش شیرین نیز برای شستشوی میوه ها گزینه ی مناسبی است .

هنگام استحمام اگر یکدور وان حمام را با آب پر کرده و مقداری جوش شیرین در آن بریزید و برای چند دقیقه در آن فرو بروید ، می توانید مواردی نظیر التهاب پوست ، خارش نیش و گزندگی حشرات ( برای دفع حشرات نیز مفید است ) و… را کم کنید ، به همین نسبت اگر شخصی دچار تب شده باشد می توان از جوش شیرین برای پایین آوردن تب وی استفاده کرد .

تا به امروز یک ماده قابل اشتعال و یک خنثی کننده را به شما معرفی کرده ایم ، اگر به خاطر داشته باشید گفته بودیم که از خشک شده ی پوست پرتقال می توانید برای درست کردن آتش استفاده کنید و آن را جایگزین ژل های آتش زن کنید ، اکنون به عنوان ماده ای برای فرونشاندن آتش ، جوش شیرین را معرفی می کنیم .

اشتراک گذاری این مطلب در :