جدیدترین مطالب امروز

جوانه ی گندم اکسیر جوان کننده ی طبیعی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

جوانه ی گندم اکسیر جوان کننده ی طبیعی

گندم از با ارزش ترین گیاهان در ایران است ارزش آن به حدی است که زمانی نماد آن را روی سکه ها ضرب می کردند ، جوانه ی گندم از با ارزش ترین فرآورده های آن است

با پودر جوانه ی گندم به عنوان مکمل غذایی آشنا هستید و تا حدودی می دانید که قطعا ویتامین های مفیدی را در خود جای داده که به عنوان مکمل غذایی برگزیده و استفاده می شود اما می خواهیم در این جا جوانه گندم را از نظر طب سنتی بررسی کنیم .

چرا به جوانه ی گندم می گوییم اکسیر جوانی و آن را از پر خاصیت ترین مکمل های خوراکی می دانیم ؟ به این علت که جوانه ی گندم علاوه بر ویتامین های گروه B سرشار از ویتامین E است همچنین سایر ویتامین ها و املاح معدنی را نیز دارا می باشد و این امر باعث شده از با ارزش ترین مکمل های خوراکی و موثرترین مواد طبیعی در زیبایی شناخته شود .

جوانه ها از قدیم جای ارزشمندی در تغذیه ی مردم داشته اند و در طب سنتی بسیار از ان استفاده می شده ، سمنو که یکی از فرآورده های مفید جوانه ی گندم است از گندم های نیش زده ( جوانه ی گندم ) که بر اثر تغییرات شیمیایی که در آن صورت گرفته به نهایت ارزش غذایی رسیده تهیه شده و مورد استفاده قرار می گیرد .

می دانید که در طب سنتی ، کی و چگونه مصرف کردن خوراکی باعث می شود آن ماده خوراکی تاثیر متفاوتی را بر بدن بگذارد ، در این جا نیز اگر بخواهید از جوانه ی گندم به عنوان اشتها آور و چاق کننده استفاده کنید پیشنهاد می شود جوانه ی گندم را 10 تا 15 دقیقه بعد از وعده ی غذایی خود میل بفرمایید و اگر می خواهید تاثیر معکوی داشته باشد ( لاغر شوید ) از پورد جوانه ی گندم در سالاد 10 تا 15 دقیقه پیش از وعده ی غذایی خود استفاده کنید .

جوانه ی گندم در جلوگیری از ابتلا به سرطان بسیار مفید است همچنین از دیگر فواید آن در پزشکی می توان به تقویت وضعیت عمومی بدن و دور کردن کسالت و ضعف ، کنترل فشار خون اشاره کرد .

در حیطه ی زیبایی از جوانه ی گندم که به صورت پودر درآمده ماسک هایی برای صورت تهیه می کنند و همچنین از آن برای رفع شوره ی سر بهره می برند .

مرتبط ها

قالب خبری