جدیدترین مطالب امروز

جوانه کلم بروکلی از گیاهان دارویی مؤثر در حوزه سلامت

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

جوانه کلم بروکلی از گیاهان دارویی مؤثر در حوزه سلامت

یکی از گیاهان دارویی که خواص متعدد و گوناگونی در حوزه ی سلامت برای افراد دارد ، جوانه کلم بروکلی است ؛ این گیاه برای کاهش وزن هم بسیار توصیه شده است .

امروز قصد داریم درخصوص یکی از گیاهان مؤثر دارویی ، یعنی جوانه کلم بروکلی برای شما مطلبی منتشر کنیم ، گیاهی که خواص متعددی برای افراد دارد ؛ پیشنهاد میکنیم این مقاله را از دست ندهید .

ترکیب موجود در جوانه کلم بروکلی ، موجب کاهش تاثیر رژیم غذایی پرچرب شده و از اضافه وزن پیشگیری می کند .

مطالعه ی جدید محققان دانشگاه کانازاوا ژاپن نشان داده است که موش های تغذیه شده با رژیم غذایی پرچرب که به آن مکمل سولفورافان ، ماده شیمیایی یافت شده در جوانه کلم بروکلی ، افزوده شده بود ، دچار اضافه وزن نشدند .

این یافته ها می تواند شیوه ای جدید برای درمان کاهش وزن محسوب شود .

محققان پی بردند ، موش های تغذیه شده با سولفورافان همراه با رژیم غذایی پرچرب در مقایسه با موش های دارای رژیم غذایی مشابه بدون افزودن مکمل سولفورافان ، ۱۵ درصد کمتر دچار اضافه وزن و ۲۰ درصد کمتر دارای چربی دور شکم و کمر شدند و دارای میزان گلوکز خون کمتری هم بودند .

تحقیق نشان داد سولفورافان منجر به صرف انرژی بیشتر و چربی سوزی بیشتری می شود و این در حالیست که به توازن میزان باکتری های خوب در روده هم کمک می کند .

سولفورافان ترکیبی است که عمدتاً در گیاهانی نظیر جوانه کلم بروکلی ، جوانه کلم بروکسل و کلم پیچ یافت می شود .

جوانه کلم بروکلی ، گیاه ۳ تا ۴ روزه کلم بروکلی است که شبیه جوانه یونجه است ، اما طعمی شبیه به تربچه دارد .

همچنین این سبزی پرخاصیت برای کاهش وزن نیز مناسب است ، بعلاوه اینکه در کاهش التهاب کبد و مقاومت انسولین نیز به شما کمک خواهد کرد .

منبع : مهر

مرتبط ها

قالب خبری