جوانه آلفا آلفا گیاهی معجزه گر در درمان کم خونی !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آگوست 5, 2018
جوانه آلفا آلفا گیاهی معجزه گر در درمان کم خونی !

کم خونی از جمله بیماری هایی می باشد که ممکن است افراد قابل توجهی در جهان ( بخصوص بانوان ) به آن مبتلا باشند که جوانه آلفا آلفا راه حلی قطعی برای درمان این بیماری است .

این بار می خواهیم گیاه و جوانه گیاهی را به شما معرفی کنیم که به ندرت اشخاص به آن توجه نشان داده اند، بی تردید این گیاه یکی از اعجاز طبیعت در معالجه کم خونی و پلاکت پایین می باشد، البته باید این نکته را هم یادآوری کنیم که خواص درمانی این گیاه در نوع خود بی نظیر بوده و شاید بتوان در مکمل های غذایی گرانقیمت این خواص درمانی را یافت و آن چیزی نیست جز جوانه های گیاه آلفا آلفا یا شبدر و به زبان ساده همان یونجه .

آلفا آلفا که در گذشته یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی در طب سنتی بوده و امروزه نیز جایگاهی به مراتب والاتر از گذشته را کسب کرده و همچنان پیشتاز میدان رقابت در مقابل مکمل های غذایی مصنوعی و غیر طبیعی است ، برای درمان کم خونی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، بعضی تا قبل از خواندن این مطلب حتی با شنیدن اسم آلفا آلفا ( یونجه ) هم دچار ناراحتی می شدند چه برسد اینکه بخواهند از آن به صورت خوراکی استفاده کنند.

در ادامه مطلب به طرز تهیه ، خواص درمانی و شیوه مصرف گیاه آلفا آلفا اشاره خواهیم کرد.

خواص درمانی گیاه آلفا آلفا :

بهترین در درمان کم خونی و پلاکت پایین
تصفیه کننده ی خون و تنظیم فعالیت های کبدی
درمان گرگرفتگی و بدخلقی ناشی از علائم یائسگی
حاوی مقایدر بسیار کمی کالری و ویتامین‌های A ، C ، تیامین، ریبوفلاوین و نیاسین
آرامبخش اعصاب
مفید در درمان افسردگی
آنتی اکسیدان قوی(ضد سرطان)
مفید در مانع شدن از بروز چین و چروک زودرس در پوست
پیشگیری از پوکی استخوان و بیماری های قلبی

طرز تهیه جوانه آلفا آلفا :

برای تهیه جوانه آلفا آلفا ، ابتدا 100 تا 250 گرم دانه شبدر را پاکسازی و شستشو کرده در ظرف آبی خیس کرده و در جای خنک و دور از نور زیاد گذاشته و روزانه یک تا دو بار آب آن را عوض کنید ، پس از حدود دو روز خیس بودن آنها داخل آبکش ریخته و دستمالی مرطوب روی آنها قرار دهید و سطح دستمال را مرطوب نگاه دارید و این عمل را تا تا زمانی که جوانه سر از پوسته دانه بیرون بزند ادامه دهید، اگر مراقبت های لازم را انجام دهید ظرف 3 الی 5 روز با توجه به نوع دانه جوانه ها آماده میگردد بعد از اینکه جوانه آماده شد در یک ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید .

روش مصرف جوانه آلفا آلفا :

روش اول : یکی از روشهای استفاده به این صورت است که می توانید جوانه تازه را هر وعده یک قاشق مرباخوری بعد از اینکه خوب جویده شد میل کنید.

روش دوم : هر زمان سالاد تهیه میکنید مقداری از آنرا به سالاد اضافه و نوش جان کنید

روش سوم : جوانه آلفا آلفا را پس از خشک کردن آسیاب کنید واز آن به همراه سبزیجات و سایر جوانه ها سوپ جوانه تهیه کنید که فوق العاده پر خاصیت میباشد .

منبع : حکیم تهرانی

اشتراک گذاری این مطلب در :