جدیدترین مطالب امروز

جوانسازی پوست و 7 نکته ی کلیدی در این باره

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

جوانسازی پوست و 7 نکته ی کلیدی در این باره

مطلب دیگری از بخش زیبایی را به جوانسازی پوست و زیبایی آن اختصاص می دهیم و به همین دلیل ، در ادامه به 7 نکته ی کلیدی برای اینکار اشاره خواهیم داشت .

برای آنکه بتوانید به پیری ، خستگی و تیرگی پوست خود غلبه کنید ، روشهای مختلف زیبایی و نکات جوانسازی پوست ، چاره ی آن می باشد که می توانید از این طریق مشکلات پوستی خود را حل کرده و پوستی جوان تر داشته باشید .

اولین روش را به درست حمام کردن اختصاص می دهیم : ( پس به طور صحیح استحمام کنید !!! ) ، به این معنی که مدت زمان استحمام خود را کوتاه کنید و به هیچ وجه ، حمام های طولانی مدت نکنید تا اولین قدم برای جوانسازی پوست را به درستی برداشته باشید . ( اینکار به این دلیل است که گرمای حمام باعث می شود رطوبت پوست از بین برود ) ، همچنین با آب ولرم دوش بگیرید ، نه آب داغ . از صابون هم استفاده نکنید و حتی الامکان از شامپوی بدن استفاده کنید تا دچار حساسیت پوستی نگردید ( زیرا صابون با بوی تند می تواند رطوبت پوست را از بین ببرد و موجب خارش و پوسته پوسته شدن پوست گردد ) ، ضمنا از شامپوهای بدنی استفاده کنید که دارای مرطوب کننده هایی مانند روغن های طبیعی و یا سرامیدها باشد.

دومین روش به منظور جوانسازی پوست ، لایه برداری منظم می باشد : یعنی بیش از حد پوست خود را مالش ندهید، زیرا ممکن است پوست را تحریک کنید و پوست خشک تر از قبل شود.

سومین راه ، خواب کافی است : سعی کنید 7 تا 8 ساعت خواب شبانه داشته باشید تا پوست فرصت کافی برای عملیات جوانسازی پوست داشته باشد.

چهارمین شیوه : کارهای مورد علاقه خود را انجام دهید ، زیرا وقتی شما از درون شاد باشید ، پوست شما نیز شفاف تر به نظر می آید . بنابراین کارها و یا فعالیت هایی که موجب آرامش و خوشحالی شما می شود ( مانند گذراندن زمان با دوستان ، اقوام و یا شرکت در کلاس های هنری و یا ورزشی و … ) را انجام دهید.

روش پنجم ، آبرسانی می باشد : یعنی سعی کنید در طول شبانه روز به اندازه ی کافی ( 2 لیتر ، حدود 8 لیوان ) آب بنوشید ، مخصوصا در حین ورزش و هوای گرم ، رعایت این نکته از روشهای جوانسازی پوست باعث می شود تا سلولهای پوست سالم تری داشته باشید.

ششمین روش ، مصرف امگا 3 است : از آنجاییکه اسید چرب امگا 3 به کاهش التهاب در بدن و بازگرداندن رطوبت به پوست کمک می کند ، یکی دیگر از راهکارهای جوانسازی پوست می تواند این مورد باشد . پس در تلاش باشید که هفته ای یکبار ، این ماده ی سرشار از فایده را مورد استفاده قرار دهید.

و آخرین شیوه ( هفتمین روش ) ، زیاد کردن رطوبت پوست می باشد : اگر پوستتان خشک است ، بعد از حمام بهتر است با یک کرم مرطوب کننده ، پوست خود را مرطوب کنید . کرم مرطوب کننده را به صورت دورانی به تمام بدن خود بمالید و مطمئن شوید که همه ی مرطوب کننده جذب پوست شده است، اینگونه روش مثبت دیگری را برای جوانسازی پوست خود انجام داده اید.

مرتبط ها

قالب خبری