جدیدترین مطالب امروز

جدال زنان قد بلند و زنان کوتاه قد در حوزه ی سلامت !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

جدال زنان قد بلند و زنان کوتاه قد در حوزه ی سلامت !

سئوالی که شاید دانستن پاسخ آن ، برای عده ای جالب باشد این است که آیا زنانی که قد بلند دارند از سلامتی بیشتری برخوردار هستند یا زنان کوتاه قد ؟

برای اینکه پاسخ سئوال بالا را بهتر بدانیم ، پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و با تفاوت های جالب این دو گروه از زنان بیشتر آشنا شوید .

آرزوی اکثر مردم ، چه مرد و چه زن ، این است که قدشان بلند باشد و افراد قد بلند معمولاً محبوب تر هستند .

قد بلند یا قد کوتاه بودن انسان به عوامل متعددی بستگی دارد که البته ارثی بودن درصد زیادی از آن را تشکیل میدهد ؛ بعضی عامل ها هم به شرایط زندگی بستگی دارند .

تا کنون به این موضوع فکر کرده اید که آیا سلامت انسان را میتوان با قد تشخیص داد؟

پژوهش‌ ها نشان می‌ دهد که زنان بلند قد با برخی مشکلات جسمی روبرو هستند ؛ همچنین بیماری‌ های دیگری زنان کوتاه قد را تهدید می ‌کند ؛ این گزارش در سایت پزشکی « بلد سکای » منتشر شده است .

بیماری‌ های قلبی :

پژوهش‌ های جدید نشان می‌ دهد که زنان بلند قد ، به نسبت ۲۵ درصد کمتر از زنان کوتاه قد ، در معرض مشکلات و بیماری ‌های قلبی قرار دارند .

با وجود اینکه عوامل بسیاری می ‌تواند در اصابت شخص به بیماری‌ های قلبی تاثیر گذار باشد ، اما قد نقش مهمی در اینباره دارد ؛ به عبارتی ، هرچه قد شخص بلندتر باشد ، از سلامت قلبی بیشتری برخوردار است .

سرطان :

اما درباره سرطان ، زنان کوتاه قد خوش اقبال ترند ؛ برپایه پژوهش‌ ها ، سرطان‌ هایی از جمله سرطان غدد لنفاوی ، سرطان سینه و سرطان کلیه ، زنان بلند قد را بیش از زنان کوتاه قد تهدید می ‌کند .

لخته شدن خون :

زنان کوتاه قد در این بیماری هم خوش شانس ترند ؛ پژوهش‌ ها می ‌گوید که زنان کوتاه قد ، کمتر از زنان بلند قد ، در معرض لخته شدن خون و در نتیجه مشکلات جسمی ، همچون سکته ی مغزی قرار دارند .

بارداری :

فرصت زنان بلند قد برای بارداری ، بیش از زنان کوتاه قد است ، زنان بلند قد همچنین کمتر از زنان کوتاه قد در معرض دیابت بارداری قرار می ‌گیرند ؛ بنا بر پژوهش‌ ها ، زنان کوتاه قد هنگام بارداری بیش از زنان بلند قد دچار استرس می‌ شوند .

منبع : ساعت ۲۴

مرتبط ها

قالب خبری