جدیدترین مطالب امروز

جالانتی روشی کارآمد جهت پاکسازی سینوس ها از آلودگی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

جالانتی روشی کارآمد جهت پاکسازی سینوس ها از آلودگی

جالانتی تنها یک روش پاک کننده برای مجاری سینوسی نیست ، بلکه با اثر آرام کننده ای که دارد ، می توان آن را مرهمی بر ناراحتی های روحی خصوصا در بدو شکل گیری دانست .

جالانتی چیست ؟

جالانتی به شستشو سینوس ها و راه گلو و بینی به کمک آب و کمی نمک گفته می شود . در این روش شخص مجاری را از آلودگی های تجمع یافته پاک کرده و علاوه بر راحت کردن تنفس می تواند اثرات مفیدی در بهبود ناراحتی های تنفسی مانند آسم یا برونشیت ( درصورتی که منظم انجام شود ) داشته باشد . از تاثیراث ظاهری جالانتی می توان به شاداب کردن چهره ( به علت آرامش وارد شده به عضلات صورت ) ، درمان میگرن و رفع استرس اشاره کرد .

برای شروع چه ابزاری نیاز داریم ؟

جالانتی از جمله مهارت هایی به شمار می رود که در یوگا نیز کاربرد دارد ، از آنجایی که اکثر راه های درمانی در یوگا از واکنش های طبیعی بدن سرچشمه گرفته است جالانتی نیز از پیچیدگی چندانی برخوردار نیست ؛ لازم است ابتدا آب نمکی به غلطت شوری اشک چشم و حرارت برابر با دمای بدن برای آب آن تهیه کنید . محلول را در قوری نتی ( قوری با لوله مستقیم و بدون دسته مخصوص جالانتی ) ریخته و سر قوری را در یک سوراخ بینی قرار دهید ، سر را به سمت سوراخ آزاد بینی متمایل کنید و با دهان نفس بکشید ؛ این کار باعث می شود محلول از سوراخ دیگر خارج شود ؛ توجه داشته باشید که آب نمک نباید وارد گلو و حلق شود .

عوارض جالانتی :

جالانتی نه تنها عوارض نداشته بلکه همانطور که اشاره شد در بلند مدت می تواند باعث درمان بسیاری از ناراحتی روحی و جسمی شود . اگر نخستین بار است که از جالانتی برای پاکسازی مجاری سینوسی استفاده می کنید ، ممکن است در بینی خود احساس خارش و سوزش کرده و یا با آبریزش شدید بینی و چشم مواجه شوید ، چنین واکنش هایی از سمت بدن طبیعی است ، با انجام مرتب جالانتی عطسه ها کم و واکنش های فیزیکی بدن به این رفتار از بین می رود .

کارهای تکمیلی :

پیش از آنکه از جالانتی استفاده کنید پیشنهاد می شود نزد یک شخص باتجربه اصول اجرا را آموخته و به صورت تمرینی جالانتی را با حضور شخص آموزش دهنده انجام دهید . پس از اتمام جالانتی لازم است یک سری تمرینات جسمی را انجام دهید که مهم ترین آن دم و بازدم است ، شما با کشیدن نفس های عمیق و متوالی باید راه تنفس را خشک کرده و آب نمک باقی مانده را از بین ببرید .

نکات پایانی :

نصف محتوای قوری جالانتی را برای سوراخ سمت چپ استفاده کنید ، پس از آن نفس عمیق کشیده و مجرا را از خلط ها خالی و خشک کنید ، مجددا فرآیند را برای سوراخ دیگر تکرار کنید .

هنگام انجام جالانتی باید ایستاده باشید .

جالانتی را یکبار در روز انجام دهید .

شرط تاثیرپذیری بیشتر در این روش آن است که مجاری کاملا کیپ و گرفته نشده باشند .

مرتبط ها

قالب خبری