تورم در بدن و علل بروز این واکنش سیستم ایمنی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آوریل 30, 2019
تورم در بدن و علل بروز این واکنش سیستم ایمنی

تورم در بدن می تواند دارای علت های متفاوتی باشد که در این مقاله قصد داریم درخصوص علل بروز تورم در بدن بیشتر صحبت کنیم ؛ لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید .

بدن انسان در مقابل هر آسیبی که به آن وارد شود از خود واکنشی نشان می دهد ، تورم هم یکی از واکنش های سیستم ایمنی بدن در مقابل یک عارضه ، عفونت یا آسیب است که در صورت قابل مشاهده یا تشخیص نبودن ، ما را از بروز آن عارضه آگاه می‌ سازد . التهاب می ‌تواند به صورت حاد یا مزمن باشد .

پس از بروز یک عارضه بدن با آغاز فرایند بهبودی در مقابل حمله ارگانیسم‌ های خارجی از قبیل باکتری یا ویروس‌ ها از خود دفاع  و یا در صورت ورود جراحت فرایند خود ترمیمی را شروع می‌ کند .

بدون تورم ، زخم ‌و عفونت‌ ها باعث آلودگی بدن شده و سرانجام باعث نابودی آن می‌ شوند . اگرچه تورم‌ های مزمن می ‌تواند مشکل ‌ساز شده و در نتیجه بدن میزبان بیماری‌ ها و اختلالاتی از جمله سرطان ، آرتریت روماتوئید ، تصلب شرایین ، پریودنتیت ، و تب یونجه می‌ شود .

هنگام تورم بدن دچار سرخی ، درد مفصلی ، سختی مفاصل و مشکل جابجایی و ورم می ‌شود .

تورم بخشی از فرایند بهبودی است که علت اصلی آن تاکنون مانند یک راز باقیمانده است ، اما دانشمندان معتقدند تورم نقش کلیدی در بیماری‌ های مزمن مانند بیماری های قلبی دارد .

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری این مطلب در :