جدیدترین مطالب امروز

تهیه چای زغال اخته و مواد مورد نیاز برای اینکار

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

تهیه چای زغال اخته و مواد مورد نیاز برای اینکار

چای زغال اخته یکی از کاربردهای خوراکی زغال اخته می باشد که روش تهیه ی آن نیز بسیار ساده است . در چند مرحله ی ساده یک چای زغال اخته خوشمزه درست کنید .

برای درست کردن چای زغال اخته مانند هر خوراکی دیگر ، شما نیاز به مواد اولیه ی این کار دارید .

مواد مورد نیاز برای تهیه ی یک چای زغال اخته خوب عبارتند از :

1- زغال اخته تازه : به مقدار 2 لیوان
2- عسل : به مقدار 2 قاشق غذاخوری
3- آب : به مقدار 2 لیوان
4- آبلیمو : به مقدار 1 قاشق غذاخوری
5- چوب دارچین : به مقدار یک تکه کوچک
6- میخک : به مقدار 3 عدد

بعد از آماده کردن مواد فوق ، نوبت به تهیه ی چای زغال اخته می رسد . برای اینکار ابتدا ، آب را داخل ظرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید تا جوش آید ، سپس زغال اخته های تازه ای را که آماده کرده بودید ، داخل آب بریزید و به مدت 10 دقیقه بگذارید که بجوشد ، بعد از آن زغال اخته ها را به همراه آب آنها داخل توری بریزید و با قاشق فشار دهید تا آب زغال اخته از تفاله ی آن جدا شود ( به عبارت دیگر زغال اخته ها را صاف کنید ) ، بعد از انجام این مراحل ، عصاره ی زغال اخته را به همراه عسل ، میخک ، چوب دارچین و آبلیمو داخل قوری بریزید و مخلوط کنید و به مدت 10 الی 15 دقیقه اجازه دهید روی بخار دم بکشد . به همین راحتی چای زغال اخته شما آماده شد ، فقط کافیست داخل فنجان ریخته و میل کنید .

طرز تهیه ی چای زغال اخته را با زبان ساده توضیح دادیم و شاید بد نباشد اشاره ی کوتاهی هم به برخی از خواص چای زغال اخته و میوه ی زغال اخته داشته باشیم .

زغال اخته خواص متعددی دارد که از جمله ی آنها می شود به خاصیت : تب بری ، ضد اسهالی ، دفع ورم معده ، سم زدایی ، دفع باکتری های مضر ، بهبود انواع بیماری های قلبی ، سرطان ها ، بیماری های واگیردار ، دیابت ، بسته شدن رگ های خونی ، آب مروارید ، آرتروز ، درمان شب ادراری و عفونت های ادراری و همچنین التهاب مثانه و دفع سنگ کلیه اشاره کرد .

ضمنا آب زغال اخته نیز برای شستشوی زخم ها و همچنین سوختگی ها مؤثر می باشد .

در مقاله ای مفصل تر ، درباره خواص کامل زغال اخته نیز صحبت خواهیم کرد .

مرتبط ها

قالب خبری