جدیدترین مطالب امروز

تهیه نان بربری به روشی خانگی و البته خوشمزه !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

تهیه نان بربری به روشی خانگی و البته خوشمزه !

در این مقاله قصد داریم شما را با یک دستور تهیه بسیار عالی برای پخت خانگی نان بربری آشنا کنیم ! پیشنهاد ما این است حتما این نان بربری خانگی و خوشمزه را بپزید.

نان یکی از مهم‌ترین اقلام غذایی سفره ایرانی برای صبحانه ، ناهار و شام است؛ در ادامه به شما طرز تهیه نان بربری خانگی داغ و خوشمزه را آموزش خواهیم داد.
قبل از هرچیز به شما اطمینان می دهیم چنانچه به آشپزی و پخت و پز علاقه مندید نحوه پخت نان بربری در خانه بسیار ساده است و از این کار بسیار لذت خواهید برد.

مواد لازم برای تهیه ۲ عدد نان بربری خانگی :

آرد نانوایی : ۵ لیوان فرانسوی دسته‌دار
آب ولرم : ۱ و ¼ پیمانه
خمیر مایه : ۱ قاشق غذاخوری (برای خمیر مایه به ¼ لیوان فرانسوی دسته‌دار آب ولرم هم نیاز داریم)
روغن مایع : ۱ قاشق غذاخوری
نمک : ۱ قاشق چایخوری

مواد لازم برای رومال یا مایه روی نان بربری خانگی :
آرد : ۱ و ½ قاشق غذاخوری
آب : ۷ قاشق غذاخوری

طرز تهیه نان بربری خانگی :

ابتدا مایه رومال نان بربری را تهیه کنید. بهترین رومال برای نان بربری این است که یک و نیم قاشق غذاخوری آرد نان بربری (از نانوایی بربری تهیه کنید) را با ۷ قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید و روی شعله ملایم گاز خوب هم بزنید تا مایه غلیظ شود، سپس آن را کنار بگذارید تا خمیر نان را آماده کنید.

برای درست کردن نان بربری سنتی خمیر مایه، شکر، ¼ لیوان فرانسوی دسته‌دار آب را در یک لیوان با هم مخلوط کنید. روی لیوان را با یک نعلبکی یا بشقاب بپوشانید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا عمل بیاید. خمیر مایه باید حجیم شود و کف کند.

در یک کاسه بزرگ آرد، نمک و خمیر مایه عمل آمده را بریزید و به آن کم کم آب اضافه کنید این کار را ادامه بدهید تا خمیر شکل بگیرد. خمیر را با دست ۱۰ دقیقه ورز بدهید. خمیر نان بربری چسبنده است به همین خاطر لازم نیست برای اینکه چسبندگی آن را بگیرید آرد اضافه کنید، چون در این صورت نان شما سفت می‌شود. با ورز دادن خمیر تا حدود زیادی چسبندگی آن گرفته می‌شود. حالا روغن را اضافه کنید و کمی دیگر ورز بدهید تا روغن کاملا جذب خمیر بشود.

استراحت به خمیر
خمیر را در همان کاسه نگه دارید و روی آن را با سلفون بپوشانید. خمیر باید ۱ ساعت استراحت کند تا خوب برسد و یک نان ترد و نرم به شما بدهد. بعد از یک ساعت دوباره مقداری خمیر را ورز بدهید تا پف خمیر را بگیرید. خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. کف سینی فر کاغذ روغنی بگذارید و کمی آن را چرب کنید. خمیر را با دست یا وردنه باز کنید. اگر نان بربری را گرد دوست دارید خمیر را گرد باز کنید. در مجموع ضخامت خمیر نان بربری باید ۱ سانتی‌متر باشد. دوباره به مدت ۲۰ دقیقه به خمیر در این حالت استراحت بدهید.

در این فاصله فر را روشن کنید و در دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید تا فر داغ شود. سپس با دست روی خمیر شیار‌های سطحی ایجاد کنید و رومال را با برس روی خمیر بمالید. در صورت تمایل روی رومال کنجد بریزید. سینی فر را در طبقه وسط بگذارید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه برای پخت نان بربری زمان لازم است. در ۱ دقیقه پایانی گریل فر را هم روشن کنید تا روی نان طلایی شود.

فوت آخر آشپزی
برای اینکه نان خشک نشود در طول پخت نان یک کاسه آب در فر بگذارید تا بافت نان نرم شود. نان را بلافاصله بعد از درآوردن از فر در یک پارچه تمیز بپیچید تا خشک نشود.

منبع : مجله افق کوروش

مرتبط ها

قالب خبری