جدیدترین مطالب امروز

تنهایی کودکان به دلیل خود خواهی والدین !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

تنهایی کودکان به دلیل خود خواهی والدین !

خود خواهی های والدین و عدم توجه پدر و مادرها به فرزندانشان ، باعث می شود که کودکان آنها با خطر و تهدیدی تحت عنوان تنهایی کودکان مواجه شوند !

شاید بعضی وقتها آنقدر در خود گم می شویم که فراموش می کنیم افراد دیگری هم در کنار ما هستند و زندگی می کنند که باید به آنها هم توجه کنیم ! کسانی که جزئی از زندگی ما هستند و ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در قبال آنها مسئولیم . ما که اینقدر خودخواه نیستیم که فقط به خود بیاندیشیم ؟ درست است ؟

در این مطلب از سری مطالب ازدواج و خانواده هم ، مخاطب ما والدین هستند که با خود خواهی های گاه و بیگاهشان ، رفته رفته به تنهایی کودکان خود دامن می زنند و احتمالا هم نمی دانند که دارند مرتکب چه اشتباهی می شوند ؟!!

تنهایی کودکان و ایجاد حسی در این خصوص برای هر کودک ، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از مهمترین آنها باید به خود خواهی های والدین اشاره داشت . خود خواهی هایی که اتفاقا می تواند صدمات بعضا جبران ناپذیری به کودکان وارد سازد !!!

پدر و مادری که فقط در حال بحث و جدل با یکدیگرند و سر هر مسئله ی ریز و درشتی بدون توجه به کودکشان با هم دعوا می کنند ، یعنی اینکه خودخواهند !

والدینی که فقط کار و شغلشان برایشان اهمیت دارد و به بودن در کنار کودک و فرزندشان کمتر فکر می کنند و بدتر از آن ، اینهمه دوندگی و کار کردن را برای زندگی بهتر فرزندشان بهانه می کنند ، یعنی اینکه خودخواهند !

همچنین پدر و مادرهایی که فرزندان خود را مانند ابزاری برای رسیدن به آرزوهای خودشان می بینند ، یعنی اینکه خودخواهند !

و کسانی هم که تنهایی کودکان خود را درک نمی کنند و شاید اهمیتی به آن ندهند نیز خودخواهند !

تنهایی کودکان را با پول ، شهربازی ، اسباب بازی های گوناگون و … نمی شود علاج کرد و همه ی اینها شاید مرهمی موقتی باشد ، آنهم برای مدتی بسیار کوتاه !!!

کودک و فرزند شما ، پیش از هر چیز دیگری به خود شما نیاز دارد و اگر وجود شما را با تمام وجودش حس نکند یعنی اینکه تنهاست و به بیماری تنهایی کودکان دچار شده است . برای یک کودک هیچ چیز زیباتر و بهتر از بودن در کنار پدر و مادرش نیست و حاضر است خیلی از اسباب بازی های مورد علاقه اش را بدهد تا فقط ساعاتی را به طور مطلق با پدر و مادرش بگذراند و آنها را همبازی خود و شریک شادیها و ذوق های کودکانه اش کند .

اینهمه دور خود را شلوغ کرده ایم و از صبح تا شب می دویم که به کجا برسیم ؟ غیر از این است که می خواهیم آسایش و آرامش دوچندانی را برای خانواده و فرزندان خود مهیا سازیم ؟ ولی غافلیم از اینکه با این کارها ، دیر یا زود خودمان باعث سلب آسایش خانواده و اللخصوص فرزندمان خواهیم شد !

کار ، تلاش و پول درآوردن اصلا چیز بدی نیست و خیلی هم خوب است ، ولی نه به این قیمت که تنهایی را به فرزندان و خانواده ی خود هدیه کنیم !

تنهایی کودکان را جدی بگیریم و نگذاریم که این تنهایی ها آنقدر ادامه دار شود که خود ، باعث نداشتن فرزندمان باشیم !!!

مرتبط ها

قالب خبری