تمر هندی دارویی مؤثر و درمانگر برای افراد دیابتی !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژانویه 12, 2017
تمر هندی دارویی مؤثر و درمانگر برای افراد دیابتی !

شاید جالب باشد که بدانید تمر هندی برای افرادی که دیابتی هستند می تواند بسیار مفید و مؤثر واقع شود و به کنترل و پایین آوردن قند خون آنها کمک بسزایی کند .

در ادامه به برخی از خواص مهم تمر هندی اشاره خواهیم کرد :

به گفته کارشناسان تمر هندی درمان خانگی مناسبی برای سوءهاضمه ، عفونت های گلو ، آرتروز و همچنین سرطان است .

گلودرد : آب میوه تمر هندی به عنوان یک دهان شویه طبیعی قابل استفاده است چراکه سرشار از ترکیبات ضدالتهابی و ضدباکتریایی است که به مقابله با گلودرد ، سرماخوردگی و سرفه کمک می کند . مقدار کمی پودر میوه تمرهندی را در یک لیوان آب گرم حل کرده و غرغره کنید .

سوءهاضمه : می توانید با آب میوه تمر هندی سوءهاضمه را درمان کنید ؛ این میوه نه تنها به هضم غذا کمک می کند بلکه موجب افزایش تولید اسیدهای صفراوی نیز می شود چراکه دارای میزان زیادی فیبر رژیمی است . پوسته بیرونی قرمز تمر هندی حاوی زیلوگلوکان است که همچون پکتین عمل کرده و به درمان اسهال کمک می کند .

تقویت سیستم ایمنی : تمر هندی مملو از خواص تقویت سیستم ایمنی است که به تولید هموگلوبین ، سلول های قرمز خون ، سلول های سفید خون ، و پلاکت ها کمک می کند ، همچنین موجب افزایش میزان سلول های ایمنی، سلول های CD۴+ and CD۸+ می شود که نقش حفاظتی در مقابل طیف وسیعی از عفونت ها و بیماری ها دارد .

آرتروز : میوه تمر هندی موجب کاهش دردهای مفصلی و کاهش علائم آرتروز می شود ، برای بهره گیری از فواید این میوه ، ۲/۱ قاشق چایخوری پودر این میوه را به یک لیوان آب افزوده و روزی دو بار بنوشید ، این محلول موجب روانسازی مفصل و کاهش درد مفصل می شود .

دیابت : میوه تمر هندی با کاهش فشار بر لوزالمعده موجب کاهش سطح گلوکز خون می شود ، بعلاوه به کاهش وزن کمک کرده و در کنار بهبود مقاومت انسولین در افراد مبتلا به دیابت ، چربی ها را کاهش می دهد .

بیماری قلبی : از آنجائیکه تمر هندی سرشار از چربی های اشباع نشده و پتاسیم است ، نقش مهمی در حفظ کلسترول ایفاء می کند ، همچنین حاوی اسید لینولنیک است که از بروز اختلالات قلبی – عروقی نظیر تصلب شرایین و بیماری عروق کرونر و همچنین فشار خون بالا پیشگیری می کند .

سرطان : خاصیت ضدسرطانی تمر هندی خیلی شناخته شده نیست ، عصاره این میوه نه تنها به درمان سرطان کمک می کند بلکه از ابتلا به سرطان روده هم پیشگیری می کند ، همچنین آماس سلول های سرطانی کلیه را به تأخیر انداخته و موجب کاهش فشار اکسایشی که ریسک ابتلا به سرطان را افزایش می دهد می شود .

منبع : مهر

اشتراک گذاری این مطلب در :