جدیدترین مطالب امروز

تمرین برپی و بررسی فواید این حرکت کالری سوز

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

تمرین برپی و بررسی فواید این حرکت کالری سوز

حرکات ورزشی زیادی برای سوزاندن کالری و کاهش وزن وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به فواید تمرین برپی بپردازیم و شما را با میزان سوزاندن کالری توسط این حرکت آشنا کنیم.

برپی (Burpee) یکی از محبوب ترین ورزش های کالیستنیک است که از وزن بدن استفاده کرده و مانند سایر تمرینات کالیستنیک نه تنها قدرت و استقامت بلکه هماهنگی و انعطاف پذیری بدن را بهبود می بخشد.

اگر به دنبال کاهش وزن هستید احتمالا هنگام انجام تمرین برپی از خود پرسیده اید که آیا این حرکت می تواند به افزایش کالری سوزی بدن شما کمک کند و اگر پاسخ مثبت است مقدار این افزایش چقدر است.

تمرین برپی چقدر کالری می سوزاند؟
به طور کلی تعداد کالری سوزانده شده در ورزش های مختلف علاوه بر نوع تمرین ، به وزن، شدت و برخی عوامل دیگر بستگی دارد.

به گفته برخی متخصصان در تمرین برپی افراد به طور متوسط حدود 160 کالری در مدت 17 دقیقه می سوزانند، اما چگونه؟

برای پاسخ باید کمی با اعداد بازی کنیم: گفته شده در هر دقیقه ورزش برپی 9.4 کالری سوزانده می شود و برای بیشتر افراد حدود 3 ثانیه طول می کشد تا یک حرکت برپی انجام دهند که معادل 20 حرکت در هر دقیقه می باشد اگرچه این تعداد به سرعت و تناوب تمرینات نیز بستگی دارد.

بنابراین برای سوزاندن حدود 10 کالری در تمرین برپی ، نیاز به 20 حرکت می باشد اما نباید وزن را نادیده گرفت.

به گفته دانشکده پزشکی هاروارد مقدار کالری سوزی طی 30 دقیقه ورزش کالیستنیک شدت بالا در وزن های مختلف به صورت زیر می باشد:

یک فرد با وزن 70 کیلوگرم حدود 1.25 برابر یک فرد با وزن 57 کیلوگرم کالری می سوزاند

یک فرد با وزن 84 کیلوگرم حدود 1.5 برابر بیشتر از یک فرد با وزن 57 کیلوگرم کالری می سوزاند

یک فرد با وزن متوسط می تواند در هر 20 حرکت برپی حدود 10 تا 15 کالری بسوزاند

وزن 57 کیلوگرم: 10 کالری
وزن 70 کیلوگرم: 12.5 کالری
وزن 84 کیلوگرم: 15 کالری

چه تعداد حرکت برپی انجام دهیم؟
برپی جزو تمرینات پیشرفته در ورزش های کالیستینک محسوب می شود، بنابراین مهم است زمان کافی برای آن در نظر گرفته شود و به شیوه صحیح انجام شود تا از آسیب دیدن اندام ها پیشگیری شود.

اگر در هر 3 ثانیه می توانید یک حرکت برپی انجام دهید احتمالا در هر دقیقه 20 حرکت خواهید داشت، با سرعت کمتر ممکن است هر دقیقه 10 تا 15 حرکت انجام دهید.

لازم به ذکر است مدت زمان انجام یک حرکت در انواع مختلف برپی ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

فواید تمرین برپی ؟

برپی یک تمرین کامل بدنی است و تمرکز اصلی آن روی افزایش قدرت عضلانی می باشد. گنجاندن این تمرین در برنامه ورزشی منظم به بهبود قدرت و استقامت بدن کمک کرده و فواید زیادی به همراه دارد، به عنوان مثال به نظر می رسد تمرینات مرتبط با وزن بدن مانند برپی می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند.

تمرین برپی نه تنها یک حرکت عالی برای تقویت قدرت بدن است بلکه می تواند به عنوان بخشی از برنامه تمرینات با شدت بالا (HIIT) در نظر گرفته شود.

در مورد تاثیر تمرینات شدت بالا روی دیابت نوع 2، چاقی و سلامت قلب تحقیقات زیادی انجام شده و به نظر می رسد این تمرینات اثر خوبی روی عملکرد میتوکندری و نوع فیبر در سلول های عضلانی داشته باشند.

منبع : healthline

مرتبط ها

قالب خبری