جدیدترین مطالب امروز

تمرینات کششی و عوارض انجام غیراصولی این حرکات ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

تمرینات کششی و عوارض انجام غیراصولی این حرکات ؟

تمرینات کششی و به طور کلی حرکات ورزشی کششی ، میتوانند تا حد قابل توجهی بر سلامت بدن تأثیرگذار باشند ، به شرط آنکه اصولی و متناسب با شرایط بدنی انجام شوند .

تمرینات کششی چه فایده هایی برای بدن ما دارند ؟
باعث بروز چه تغییراتی در بدنمان می شوند ؟
آیا به عضلات ما آسیب وارد می کنند یا خیر ؟
تاثیرات منفی این قبیل حرکات ورزشی به چه صورت است و برای پیشگیری از بروز آسیب با اینگونه حرکات چه کارهایی لازم است انجام دهیم ؟

انجام تمرینات کششی هنگام سرد بودن هوا یا قبل از گرم شدن بدن می ‌تواند فشارهای غیرضروری به بدن وارد کند یا باعث پارگی عضلات شود.

تمرینات کششی نه‌ تنها در گرم کردن بدن برای انجام فعالیت ورزشی لازم است بلکه می ‌تواند برای انعطاف‌ پذیری عمومی بدن نیز مفید باشد. باید یادآوری کرد که گرم کردن بدن پیش از انجام حرکات ورزشی بسیار مهم است. گرم کردن بدن قابلیت انعطاف‌پذیری عضلات را افزایش می‌دهد. به ‌عبارت‌ دیگراین نرمش ها، ریسک آسیب‌دیدگی در زمان انجام تمرینات کششی را که خود عاملی برای جلوگیری از صدمه ‌شناخته می‌ شود ، کاهش می‌ دهد ؛ اما گاهی وقت‌ها لازم است که از این کار صرف ‌نظر کرد.

زمان هایی که نباید به انجام تمرینات کششی بپردازید :

آسیب ‌دیدگی شدید :

ممکن است ورزش کششی بخشی از درمان فیزیکی باشد، اما اگر در چند روز یا ساعت گذشته دچار آسیب ‌دیدگی به ‌ویژه کشیدگی حاد عضلانی، رگ به رگ شدن رباط یا آسیب دیدگی عصب و درد مداوم شدید، قطعاً نباید تمرینات کششی انجام دهید.

به تازگی عمل کرده اید :

اگر به ‌تازگی عمل کرده اید به‌ ویژه عمل تاندون آشیل یا دچار آسیب‌ دیدگی ماهیچه عقب ران شدید، بدون مشورت با پزشک اقدام به انجام تمرینات کششی نکنید تا بافت بتواند خود را ترمیم کند .

گره‌ های عضلانی یا اسپاسم شدید :

اسپاسم ، انقباض غیرارادی عضلات است و انجام تمرینات کششی می ‌تواند باعث تشدید درد شود. برای باز کردن این گره‌ها یا رفع اسپاسم بهتر است به ماساژ بپردازید.

احساس سرما می‌ کنید :

انجام تمرینات کششی هنگام سرد بودن هوا یا قبل از گرم شدن بدن می‌ تواند فشارهای غیرضروری به بدن وارد کند یا باعث پارگی عضلات شود ؛ در هوای گرم یا هنگام گرم بودن بدن ،احتمال آسیب ‌دیدگی کاهش پیدا می‌کند ؛ سعی کنید قبل از انجام دادن هرگونه ورزشی کمی راه بروید .

منبع : روزنامه خراسان

مرتبط ها

قالب خبری