تمرکز در نوزادان سزارین و اهمیت این مقوله ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 6, 2020
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
تمرکز در نوزادان سزارین و اهمیت این مقوله ؟

در این مقاله میخواهیم شما را با مقوله ای تحت عنوان تمرکز در نوزادان سزارین و تفاوت آن با دیگر نوزادان آشنا کنیم ؛ برای آشنایی بیشتر با این مقوله همراه ما باشید .

تمرکز در نوزادانی که با روش سزارین به دنیا می آیند چه تفاوت هایی با دیگر نوزادان دارد و آیا روش تولد آن ها در این امر تاثیرگذار است؟

مطالعات دانشمندان کانادایی نشان می دهد عمل سزارین موجب بروز تاثیراتی منفی در قدرت تمرکز انسان ها در بخش های ویژه مغز و موضوعات منحصر به فرد مورد علاقه افراد می شود.

در همین زمینه پرفسور «اسکات آدلر»، پژوهشگر و استاد دانشگاه یورک در شهر تورنتو کانادا، می گوید: «پژوهش های ما نشان می دهد نوزادانی که به روش سزارین متولد می شوند از نظر قدرت توجه و تمرکز بر روی موضوعات خاص و مورد علاقه خود، فاصله ای نسبتا زیاد با سایر کودکان دارند.»

پژوهشگران برای دستیابی به این نتایج، اقدام به مطالعه ۳۴ نوزاد مختلف که نیمی از آنها به روش سزارین و نیمی دیگر به روش عادی متولد شده بودند کرده و میزان سرعت واکنش و عکس العمل آنها را با دقت هزارم ثانیه بررسی نمودند و این آزمایش برای صدها بار تکرار شد. در ادامه پژوهشگران یک صفحه نمایش را بالای محل خواب کودکان فوق قرار داده و با تابش نور در چشم آنها به مطالعه واکنش فیزیکی نوزادان فوق الذکر پرداختند.

نتایج این آزمایش ها نشان داد نوزادانی که به روش طبیعی متولد شده اند از سرعت واکنش بیشتری نسبت به محرک های خارجی برخوردار بوده و همچنین قابلیت بیشتری در تمرکز و توجه به موضوعات مورد علاقه خود دارند.

منبع : مشرق

اشتراک گذاری این مطلب در :