جدیدترین مطالب امروز

تلفن همراه معضلی بزرگ در بعضی از خانواده ها

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

تلفن همراه معضلی بزرگ در بعضی از خانواده ها

تلفن همراه و یا به عبارت ساده تر ، همان موبایل ، دارای ضررها و عواقبی جبران ناپذیر است ، البته اگر به طور مداوم و بدون برنامه ریزی استفاده گردد .

طی سال های اخیر پژوهش های بسیاری در مورد ضررهای تلفن همراه انجام شده ؛ برخی از متخصصین بر این باورند که تلفن همراه می تواند عاملی برای به وجود آمدن تومورهای مغزی باشد و عده ای نیز برعکس این فرضیه را قبول دارند .

متخصصین برای دریافت پاسخ این سؤال ( تلفن همراه دارای چه عواقبی است ؟ ) آزمایشی طرح کردند ؛ این افراد بر روی 20هزار مرد و 15هزار زن این تحقیقات را شروع کردند ، زمان شروع این پروژه ی بزرگ سال1982 ثبت شده ( درست زمانی که تلفن همراه ساخته شد ) و تا سال 2012 این پژوهش علمی ادامه یافته است .

عده ای از این افراد به طور تقربی حدود 20 سال به طور پیوسته از موبایل استفاده کردند ، به نظر شما نتایج 20 سال استفاده ی پیوسته از موبایل چیست ؟ این نتیجه برای مردان کمی بد بود ، علائم مبتلا شدن به بیماری سرطان مغز برای آقایان کمی بیشتر شده بود و این اصلا برای آن ها خوشایند نبود ؛ اما نتیجه ی بانوان واقعا باور نکردنی بود ، تمامی این علائم ثابت مانده بود .

تعداد افرادی که بالای 70 سال سن دارند و به بیماری سرطان مغز مبتلا هستند بسیار افزایش یافته ، اما این آمار مربوط به سال 1982 یعنی 5 سال قبل از پدید آمدن تلفن همراه و صنعت آن است ؛ به نظر شما دلیل پدید آمدن سرطان مغز در این افراد چیست ؟

محققان با تلاش بسیار توانستند یک مدل ریاضی اختراع کنند که بتواند تعداد نمونه های جدید سرطان مغز را شناسایی کند ، این یعنی اگر تلفن همراه باعث پدید آمدن سرطان مغز شود ، ارقام مرتبط با این بیماری افزایش خواهند یافت .

این افراد با انجام آزمایشاتی متوجه شدند رابطه ی تلفن همراه و سرطان مغز همانند گذشته چندان جدی نیست ؛ پس چگونه تلفن همراه می تواند باعث ایجاد سرطان مغز شود ؟ برای دریافت پاسخ خود ادامه ی این مقاله را مطالعه کنید .

امواج تلفن همراه با مولکول های رادیکال آزاد موجود در هوا ارتباط برقرار می کنند و همانطور که می دانید این رادیکال های آزاد مواد شیمیایی واکنش پذیری هستند که می توانند باعث به وجود آمدن سرطان مغز شوند ، البته این رادیکال ها بخش کمی از دلایل پدید آمدن سرطان مغز محسوب می شوند .

مرتبط ها

قالب خبری