جدیدترین مطالب امروز

تلخی زیتون به همراه روش های رفع آن ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

تلخی زیتون به همراه روش های رفع آن ؟

تلخی زیتون یکی از معایب این میوه پرخاصیت است . پیشنهاد می کنیم برای آگاهی از روش های رفع تلخی زیتون و تغییر طعم آن ادامه این مقاله را با ما همراه باشید .

زیتون چیده شده از درخت بسیار تلخ است و برای اینکه تلخی زیتون را بگیرید و آن را به زیتون قابل خوردن تبدیل کنید باید مراحل زیر را طی نمایید.

اصولا زیتون ها به سه صورت کنسروی – شکسته و بی هسته هستند .

زیتون شکسته زیتونی است که مراحل روغن گیری آن انجام شده است و زیتون بی هسته همان زیتون کنسروی است (روغن کشی نشده است) و برای تهیه ی زیتون پرورده و یا تزپین کردن با فلفل قرمز و بسته بندی های خوشگل استفاده می شود.

در هرحال همه ی زیتون ها یک تلخی دارند و تنها راه گرفتن تلخی زیتون خواباندن در آب نمک و شستشوی چند باره ی آنها است تا طعم تلخی آن به حد مورد انتظار شما از بین برود .( میتوان در روز حدود سه الی چهار بار زیتون ها را بشویم و مجددا در آب نمک بریزیم ) ؛ در آخر که طعم مطلوب را پیدا کرد مجدا زیتون ها را در آب نمک بریزید ؛ دقت کنید شوری آن به اندازه ای باشد که خوراک آن برای شما مطبوع است (نه بی نمک و نه شور) و مثلا اگر در سطل های پلاستیکی سایز ماست های سه کیلویی می ریزید روی آن 1 یا 2 قاشق روغن زیتون و گلپر (یک قاشق ) بریزید . معمولا زیتون را در جای خنک می گذارند و سعی می کنند این جای خنک یخچال نباشد.

معمولا زیتون‌های سبز یا زیتون‌هایی که اندکی مانده تا رسیده شوند را برای مدتی در محلول‌های قلیایی می‌خوابانند تا تلخی گوشت آنها گرفته شود. سپس مدتی در آب می‌خوابانند و سرانجام در ظرف محتوی محلول کم‌ نمک (مخلوط آب، نمک و سرکه) نگه می‌دارند یا اینکه از همان ابتدا برای رفع تلخی زیتون این فرآیند را تنها با آب ‌نمک انجام می‌دهند.

منبع : ircook

مرتبط ها

قالب خبری