جدیدترین مطالب امروز

تقلب در صنعت مواد غذایی را جدی بگیرید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

تقلب در صنعت مواد غذایی را جدی بگیرید

تقلب در صنعت موادغذایی جای ویژه ای پیدا کرده است ، آیا زعفرانی که خریداری می کنید عطر شایسته را ندارد ؟ اکنون زعفران اصل را از نوع فرع آن تشخیص دهید .

رنگ های مجاز غذایی ، زعفران درجه ی یک ، درجه ی دو و… واقعا در این بازار رقابت بر سر کیفیت و عرضه ی مناسب قیمت اجناس و کالا ها چگونه می توان اصل و فرع بودن یک رنگ دهنده ی با ارزش را تشخیص داد !؟ نگران نباشید ، برای شما که به خرید می روید و به هیچ آزمایشگاهی دسترسی ندارید هم راه های شناسایی زعفران اصلی وجود دارد .

از ابتدایی ترین شیوه های تقلب در این راستا بالا بردن وزن زعفران است ، این کار با افزودن چربی های خاص ، شکر ، عسل و… به زعفران انجام می شود ؛ هرچند صرف چند ماه وقت برای چنین تقلب حرفه ای کار را کمی دشوار می کند ، اما در هنگام خرید اگر احساس کردید زعفران موجود بیش از حد طبیعی براق است به چرب بودن آن شک کرده و مقداری اندک را بین کاغذ یا انگشتانتان فشار دهید تا حقایق بر شما آشکار شوند .

از شیوه های دیگر تقلب در فروش زعفران می توان به استفاده از رنگ های مصنوعی اشاره کرد ، در این روش محصولاتی شبیه به زعفران ، با رنگ های پرضرر در بازار پخش شده در اختیار مردم قرار می گیرند . حرفه ای ترین شیوه ی تقلب ، مخلوط کردن تمام قسمت های زعفران ( اعم از سرگل و بخش بی رنگ ) و به فروش رساندن آن می باشد . تمام روند های رو به رشد شیوه ی تقلب در این حوزه ما را برآن می دارد تا راه های شناسایی زعفران اصل را عنوان کرده و صرفا از شناسایی زعفران تقلبی چشم پوشی کنیم :

هنگام خرید دقت کنید زعفران براق نباشد ، رنگ زعفران باید قرمز تند بوده و شکلی شبیه به میخک داشته باشد .

تقلب چیزی نیست که به راحتی قابل تشخیص باشد ، خصوصا در صنعت تغذیه و روش هایی که برای بالا بردن وزن محصول و فروش بخش های بلااستفاده بکار می رود ، با این حال امید است مطلب عنوان شده تا حدودی کمک حال عزیزان بوده باشد .

مرتبط ها

قالب خبری