جدیدترین مطالب امروز

تفاوت سن در ازدواج تا چه حد اهمیت دارد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

تفاوت سن در ازدواج تا چه حد اهمیت دارد

یکی از موضوعاتی که امروزه در ازدواج کمتر مورد بحث قرار می گیرد تفاوت سن در ازدواج است ، اما تا چه حد نشاندهنده فکر باز و تا چه حد حماقت است ؟ !

همانطور که از قبل می دانید برای ازدواج و تشکیل خانواده توصیه شده است که سن مرد بیشتر از سن خانم باشد ، دلایل مختلفی برای این منظور عنوان شده که همگی آن ها به یک مسئله بر می گردد ، بلوغ فکری .

بلوغ جنسی در هر دو جنس کمی زودتر از بلوغ فکری اتفاق می افتد ، اگر این اتفاق نیفتد شخص که به بلوغ فکری نرسیده ( چه خانم چه آقا ) و تنها سن مناسب برای ازدواج را دارا می باشد ، نمی تواند در چهارچوب شخصی زندگی مشترک خود تاثیر مثبت بگذارد .

تفاوت سن مورد نظر اختلاف بین بلوغ جنسی دختر و پسر است که حدود 6 سال می شود ، اما چه وقت می توان از این معیار تا حدودی چشم پوشی کرد ؟ شما قطعا بغیر از سن ، معیار های دیگری هم برای ازدواج دارید ، به عنوان مثال اگر 10 معیار کلی داشته باشید و سن هم یکی از همان 10 مورد باشد ، وقتی شخص 9 معیار را داشته باشد ، چشم بسته به دلیل تفاوت سن که به عنوان مثال 6 سال نمی شود نباید بر روی دیگر معیار ها چشم پوشی کرد ؛ گاهی شاید اختلاف از 6 سال کمتر باشد و یا زوجین سن برابر داشته باشند ، در موارد اندکی هم سن خانم با اختلاف 1 یا چند سال بیشتر از آقا است ؛ اما مهم چند چیز است که شاید در ابتدا ساده به نظر بیاید اما در بلند مدت می تواند دردسرساز شود ؛ اول اینکه از نظر فکری خانم و آقا در سطحی نزدیک به هم باشند تا یک شخص کارهای دیگری برایش غیر قابل تحمل نباشد و…

دوم این که خانم بتواند این تصویر فکری را داشته باشد که به مردش تکیه کرده ، در راستای زندگی لازم است که خانم تکیه گاه عاطفی و… مرد باشد اما در مورد سن ، باید خانم احساس کند که می تواند به مرد تکیه کند و مرد هم این حس را در خود دریابد که شخصی را مورد حمایت قرار داده ؛ البته همین اختلاف سن هم نباید زیاد باشد ، مثلا اگر نهایتا 1 یا 2 سال خانم بزرگتر باشد نمره قبولی در معیار سن کسب می شود ولی اگر 10 سال بزرگتر باشد ! ازدواج با ریسک بالایی روبه رو است ؛ البته در مورد سن بالای مرد هم همین موارد صادق است .

در کل سن با اینکه یک رقم شناسنامه ای است اما کمی در راهنمایی جهت اتخاذ تصمیم درست نقش دارد ، با این وجود باید در جلسات گفتگو سطح فکری ، نگرشی و… مورد بررسی قرار گرفته و پاسخی قانع کننده حداقل به خود ما بدهد .

مرتبط ها

قالب خبری