جدیدترین مطالب امروز

تغذیه و ارتباط مستقیم آن با شناخت شخصیت افراد !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

تغذیه و ارتباط مستقیم آن با شناخت شخصیت افراد !

شاید جالب باشد بدانید که تغذیه ای که شما دارید ، میتواند شخصیت درونی شما را آشکار کند ! در ادامه قصد داریم به ارتباط تغذیه با شناخت شخصیت افراد بپردازیم .

تغذیه شما ، با  روح  و روانتان رابطه مستقیم دارد و می تواند شخصیت شما را برملا کند.

یافته‌های جدید علمی دانشمندان نشان می‌دهند که تغذیه می‌تواند در دستگاه گوارش واکنش‌هایی ایجاد کند که باعث تغییرات روحی در انسان می‌شود و بر شخصیت انسان تاثیر می‌گذارد‌.

یافته‌های جدید علمی نشان می‌دهند که مغز و روده ارتباطی قوی با یکدیگر دارند. بر اساس گفته بسیاری از دانشمندان، مواد غذایی می‌توانند در دستگاه گوارشی واکنش‌هایی ایجاد کنند که باعث تغییرات روحی در انسان می‌شود ؛ برخی از دانشمندان حتی گمان می‌برند که مواد غذایی بر شخصیت‌ها نیز تاثیر می‌گذارند.

این ایده که روده منشا احساسات انسان است، بخشی از پزشکی سنتی است. در سنت‌های بهداشتی آسیایی، شکم مرکز بدن و منشا استحکام روحی است، اما پژوهشگران مدت زمانی طولانی به این مساله اهمیت نمی‌دادند و آن را جدی نمی‌گرفتند.

در مغز انسان هیچ بخشی وجود ندارد که مخصوص دستگاه گوارشی باشد، اما 4 تا 5 برابر اعصابی که در نخاع وجود دارند، از دیواره‌های روده می‌گذرند. این اعصاب حتی می‌توانند مزه‌های مختلف غذا را نیز تشخیص دهند ؛ اما با وجود این شکم و مغز همواره در ارتباط هستند. مغز سیگنال‌های مربوطه را از طریق گردش خون یا از طریق هورمون‌ها دریافت می‌کند. سپس این سیگنال‌ها در مغز به بخشی که مربوط به احساسات است، انتقال داده می‌شوند. این رابطه نزدیک بین شکم و احساسات در طی دوران تکامل انسان شکل گرفته است. این مساله حتی در زندگی عادی برای همه مشخص است که گرسنگی حال را بد می‌کند و اگر هم انسان از نظر روحی حالش خوب نباشد، اشتها ندارد.

نوع تغذیه و غذایی که انسان مصرف می‌کند، در مغز دقیقا ثبت می‌شود. اگر او اشتها داشته باشد و دستگاه گوارشی اش درست کار کند، سیستم درست است. اما اگر در دستگاه گوارشی اختلالی ایجاد شود، مغز متوجه این مساله می‌شود. به همین دلیل بسیاری از بیماری‌های مربوط به روده با ترس و افسردگی همراه هستند.

تعدادی از پژوهشگران آلمانی تاثیرات مستقیم تغذیه را بر رفتار و حالت موش‌های آزمایشگاهی بررسی کردند.این محققان درتحقیق خود به این نتیجه رسیده‌اند که نوع ماده غذایی تاثیر مستقیم بر حال موش‌ها دارد.

منبع : ایرنا

مرتبط ها

قالب خبری