جدیدترین مطالب امروز

تعریف سرخی پوست و مهمترین دلایل بروز این عارضه

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

تعریف سرخی پوست و مهمترین دلایل بروز این عارضه

امروز می خواهیم در قالب یک مقاله از بخش پزشک خانواده یک جم ، به تعریف سرخی پوست و مهمترین دلایل بروز آن بپردازیم . نوعی عارضه ی پوستی که البته زیاد هم خطرناک نیست .

در ابتدا ، تعریفی ساده و خلاصه از سرخی پوست بیان می کنیم .

سرخی پوست ، به شیارهای آبی ، قرمز یا بنفش رنگی گفته می شود که دارای عروق ریز منبسط شده ای هستند ؛ در هنگام ابتلا به این عارضه ، پوست قسمتهای اطراف این شیارها ، قرمز ، نازک و شکننده می شود .

از لحاظ رنج سنی ، سرخی پوست در افراد بسیاری ، پس از سن 30 سالگی به بعد ، نمایان شده و روی گونه ها ، پیشانی و بینی این افراد ، ظهور و بروز پیدا می کند .

از عوارضی که می توان در رابطه با شکنندگی عروق و به دنبال آن سرخی پوست بیان کرد این است که پس از چند سال ، ممکن است جوشهای قرمز رنگی روی بینی به وجود آید که به تدریج حالت ورم و آماس به خود گرفته و پس از آن ، حالت پرخونی و شیارهای واریسی همراه با جوش صورت بروز می کند ، که خصوصا در رابطه با شریانهای کوچک ، وریدهای کوچک یا مویرگهایی که دیواره ی آنها حالت ارتجاعی خود را از دست داده و تا مرحله پارگی منبسط شده و گاهی لکه های کوچکی از خونریزی ایجاد می کند ، می باشد .

به طور کلی ، سرخی پوست صورت ، با یک سری اشکالات گردش خون در پاها همراه است ، از جمله ی این اشکالات ، می توان به واریس ، پاهای سنگین و همچنین حساس بودن پاها نسبت به سرما اشاره داشت ، که در اکثر موارد ، متابولیسم عمومی مختل شده و اعمال دفعی دچار نارسایی می شود .

آیا می دانید که سرخی پوست ، در چه زمان هایی بیشتر ظهور و بروز پیدا می کند ؟

سرخی پوست معمولا پس از صرف غذا و هنگامی که خون مملو از اسید اوریک و کلسترول است تظاهر بیشتری از خود نشان می دهد و گاهی اوقات ، حالت دیابتی یا پیش دیابتی آشکاری را به وجود می آورد که سرانجام مقدار بیش از حد گلبولهای قرمز ، غالبا به عنوان یک عارضه ی جنبی ، ناشی از یک بیماری خونی یا دستگاه قلبی عروقی ، باعث ایجاد سرخی پوست می شود .

به عنوان سخن پایانی درخصوص سرخی پوست ، به این نکته توجه داشته باشید که :
اگر چنانچه شما هم دچار این عارضه هستید ، بایستی بعد از مراجعه به پزشک ، تحت معاینه ی کامل ، شامل مواردی چون : الکترواردیوگرام ، عکس برداری از ریه ها ، تجزیه ی خون ، مطالعه و بررسی حالت سیالی خون و همچنین جستجوی بار بیش از حد متابولیکی قرار گیرید .

الهام گرفته از دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری