جدیدترین مطالب امروز

تعرق شبانه در هنگام خواب و نکاتی در این خصوص

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

تعرق شبانه در هنگام خواب و نکاتی در این خصوص

تعرق شبانه آن هم به هنگام خواب ، در برخی مواقع نشان دهنده ی وجود مشکلاتی درون بدن افراد است . این مشکلات چیست و چه نکاتی در این خصوص وجود دارد ؟

آیا تا به حال در خواب ، دچار تعرق شبانه شده اید ؟ اگر این حالت را تجربه کرده اید ، علت آن را از خود پرسیده اید ؟ سئوالاتی که طرح آن می تواند به ابهامات و احیانا مشکلات بعدی ناشی از بروز این اختلال پایان دهد .

این مطلب را به تعرق شبانه ، نکات و توصیه های درمانی در این زمینه اختصاص دادیم . همراه ما باشید .

طبق مطالعه ای که در یکی از مجلات خانواده به انتشار رسیده ، تعرق شبانه به عنوان یک امر شایع و متداول در میان افراد ، قلمداد شده است که ظهور و بروز آن بسیار طبیعی می باشد .

بیشتر زنان ، به علت نوسانات سطح هورمون استروژن در خواب ، دچار تعرق شبانه می شوند ، زیرا گاهی اوقات به دلایلی چون : مصرف قرص های کنترل بارداری در دوران قبل و بعد از یائسگی ، یا به دنیا آمدن نوزاد ، سطح این هورمون در بدن زنان کاهش می یابد .

جالب است بدانید که این علت در مردان نیز مشابه است ، طوریکه نوسانات هورمونی مردانه هم می تواند علتی برای تعرق شبانه باشد !

علاوه بر مورد بالا که به آن اشاره شد ، عوامل شایع دیگری نیز در خصوص ابتلا به تعرق شبانه در هنگام خواب وجود دارد ، نظیر : مصرف برخی داروها ، مانند داروهای ضدافسردگی و ضد فشار روحی ، اختلال در هورمون های تعرق ، بروز عفونت در بدن ، HIV و همچنین ابتلا به بیماری سرطان ( بخصوص سرطان خون )

به طور کلی ، تعرق شبانه در هنگام خواب ، مشکلاتی را برای افراد به همراه دارد که از جمله ی آن میتوان به خستگی ، افسردگی و افزایش وزن اشاره داشت ؛ علت بروز این مشکلات در افراد این است که تعرق شبانه در هنگام خواب ، به غدد آدرنالین فشار می آورد و در نتیجه باعث ایجاد این مشکلات در افراد می گردد .

اگر مکررا دچار اختلال تعرق شبانه در خواب می شوید ، آن را جدی بگیرید و با مراجعه به پزشک ، از سلامتی خود اطمینان حاصل کنید .

مرتبط ها

قالب خبری