جدیدترین مطالب امروز

تشکر از زحمات دیگران و پاسخگویی به آن !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

تشکر از زحمات دیگران و پاسخگویی به آن !

سپاسگزاری و تشکر از زحمات دیگران نشانه ی ادب و قدرشناسی افراد است ؛ اما شاید عده ای به دنبال بهترین پاسخ در جواب واژه ی تشکر باشند . در ادامه به این موضوع پرداخته ایم.

تشکر یعنی چه ؟
کاربرد تشکر کردن چیست ؟
در جواب تشکر چه بگوییم ؟

همه ما در طول روز بارها به دلایل مختلف و برای بیان احساس قدردانی خود نسبت به دیگران از آن ها تشکر می کنیم. در واقع سپاسگزاری فراتر از یک تعارف خشک و خالی، یک عمل محترمانه و مودبانه است که انتظار می رود در مقابل لطف و محبت طرف مقابل انجام شود.

به علاوه هنگامی که از دیگران تشکر می کنیم ارتعاشات مثبت پیرامون ما و آن ها را فرا می گیرد که احساس خوبی به همه ما می بخشد، به همین دلیل تشکر کردن در زبان فارسی جایگاه خاصی دارد و عبارات متعددی برای بیان تشکر و پاسخ به آن وجود دارد که می توان برای این منظور استفاده کرد.

در ادامه درباره مفهوم تشکر و پاسخ های مناسب به آن به صورت رسمی و خودمانی صحبت می کنیم.

تشکر یعنی چه ؟
تشکر کردن فراتر از یک اصطلاح یا عبارت، در واقعی نوعی رفتار محترمانه است که در قالب عبارات و اصطلاحات مختلف همچون ممنون، مرسی، سپاسگزارم، دست شما درد نکنه، متشکرم و غیره بیان می شود و به معنای قدردانی و سپاسگزاری کردن از دیگران می باشد که در موقعیت های مختلف روزمره استفاده می شود.

کاربرد تشکر کردن چیست ؟
تشکر در موقعیت های گوناگون استفاده می شود اما کاربرد کلی آن برای زمانی است که می خواهیم حس قدردانی خود را نسبت به طرف مقابل خود برای محبت، خدمت یا کاری که در حق ما انجام داده ابراز کنیم.

در جواب تشکر چه بگوییم ؟
عبارات و اصطلاحات زیادی وجود دارد که در جواب تشکر می توان بیان کرد، از جمله :

من هم از شما ممنونم
خواهش می کنم، کاری نکردم
انجام وظیفه بود
محبت دارید
شما سرور ما هستید
ارادتمندم
بزرگوارید
خواهش می کنم
قابل شما را نداره
تو بیشتر از این ها برای من عزیزی

لازم به ذکر است افراد در موقعیت های مختلف از جمله تبریک یا دریافت کادو به مناسبت های خاص، مهمانی ها، حال و احوال پرسی های روزمره و غیره ممکن است از یکدیگر تشکر کنند که برای پاسخ به آن در هر موقعیت باید از اصطلاحات مناسب استفاده شود.

به عنوان مثال زمانی که مهمان از شما به خاطر غذای خوشمزه ای که تدارک دیده اید تشکر می کند بهتر است از عباراتی همچون نوش جان برای پاسخ به تشکر استفاده کنید.

تشکر به انگلیسی :
برای تشکر کردن اصطلاحات مختلفی در زبان انگلیسی وجود دارد، اما رایج ترین آن ها که مفهوم انواع تشکر را می رساند دو مورد است :

! Thank you
! Thanks

منبع : کوکا

مرتبط ها

قالب خبری