جدیدترین مطالب امروز

تست سلامتی به کمک چند آزمایش خانگی و ساده !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

تست سلامتی به کمک چند آزمایش خانگی و ساده !

سلامتی بهترین و بزرگترین نعمتی است که از جانب خدا به ما هدیه شده و به همین دلیل باید مراقب این نعمت باشیم ! در ادامه شما را با چند روش ساده برای تست سلامتی آشنا میکنیم.

مراقبت از سلامتی بدن بسیار مهم است و اگر به هر دلیل به آن توجه کافی نشود ممکن است عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

اگر از افرادی هستید که به این مسئله اهمیت می دهید حتما برای تان پیش آمده به دلیل نشانه ای به ظاهر مشکوک به پزشک مراجعه کرده و خوشبختانه متوجه شده اید همه سیستم های بدن تان به خوبی کار می کند و مشکل خاصی وجود ندارد.

با این وجود احتمالا برای چکاپ شدن تغییرات زیادی در برنامه ریزی روزانه خود داشته اید، از سوی دیگر هزینه های سرسام آور زندگی اجازه مراجعه مکرر و بدون دلیل جدی به پزشک را به بسیاری از افراد نمی دهد.

در ادامه با یک آزمایش بسیار ساده یک دقیقه ای بمنظور تست سلامتی ، به شما نشان می دهیم چگونه در منزل و بدون هزینه کردن وقت و پول اطلاعات خوبی از وضعیت سلامتی بدن خود به دست آورید.

مراحل تست سلامتی یک دقیقه ای :

تست سلامتی بدن با قاشق و زبان :
1. یک قاشق تمیز انتخاب کرده و روی زبان خود بکشید به طوری که قاشق با بزاق دهان شما خیس شود.

2. قاشق را داخل کیسه پلاستیکی شفاف قرار داده و درب آن را ببندید. کیسه را زیر نور لامپ یا چراغ مطالعه و یا مقابل نور خورشید قرار دهید.

3. بعد از گذشت یک دقیقه به قاشق دقت کنید که آیا لکه دار شده یا خیر.

4. اگر هیچ لکه ای روی قاشق نیست و بوی ناخوشایندی نمی دهد، احتمالا اندام های داخلی بدن شما مشکلی ندارد، اما اگر متوجه لک های رنگی یا بوی عجیبی در قاشق شده اید باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

بوی نامطبوع قاشق در این تست سلامتی نشانه چیست ؟

1. بوی ناخوشایند شبیه فاسد شدن
این بو می تواند نشانه مشکلی در ریه ها باشد، این بو بدتر از بوی بدن دهان است که ممکن است نشان دهنده بیماری های مختلف از عفونت خفیف گرفته تا مشکل جدی مانند سرطان باشد.

2. بوی میوه ای یا شیرین
ممکن است نشانه دیابت باشد، زمانی که بدن قادر به پردازش کامل قند نیست سطح قند خون بالا رفته و سلول های بدن برای تامین انرژی خود از سوزاندن چربی ها استفاده خواهند کرد، این بو به دلیل سوختن کتون ها در بدن ایجاد می شود.

3. بوی ماهی یا آمونیاک
ممکن است نشانه بیماری های کلیوی باشد.

لکه روی قاشق در این تست سلامتی نشانه چیست؟

1. لکه ضخیم سفید یا زرد
احتمالا نشانه اختلال در عملکرد غده تیروئید است. رنگ زرد ممکن است نشانه تولید کاروتن در بدن به دلیل کمبود ویتامین A باشد.

2. لکه بنفش
نشانه احتمالی کلسترول بالا، گردش خون ضعیف یا برونشیت در بدن است، زمانی که اکسیژن رسانی به خون با مشکل مواجه شود لکه بنفش ایجاد می شود.

3. لکه سفید
ممکن است نشانه عفونت تنفسی باشد، بیماری ها و ویروس های مختلف می توانند عامل بروز لکه های سفید روی زبان شوند.

4. لکه نارنجی
احتمالا به دلیل رسوبات کاروتن مانند رخ داده که نشانه بیماری های مزمن کلیه است. کم خونی نیز می تواند از عوامل رنگ پریدگی بافت های دهان باشد.

توجه: این آزمایش و تست سلامتی به هیچ عنوان جایگزین چکاپ های دوره ای نمی باشد، همچنین در صورت مشاهده علائم مشکوک در بدن به این آزمایش اکتفا نکرده و با پزشک متخصص مشورت کنید.

منبع : livehappyeatwell

مرتبط ها

قالب خبری