جدیدترین مطالب امروز

ترک لب عارضه ای که در تمام فصول یافت می شود !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

ترک لب عارضه ای که در تمام فصول یافت می شود !

ترک لب یکی از شایع ترین بیماری های لب به حساب می آید ؛ این عارضه بیشتر در فصل زمستان پدیدار می شود اما با کمی دقت می توان آن را در فصول دیگر هم مشاهده کرد !

خیلی از مردم زمانی که دچار ترک لب ( همان خشکی لب ) می شوند محل ترک خورده را با بزاق دهان خودتر می کنند ، به نظر این افراد بزاق دهان می تواند ترک لب را درمان کند اما این کار آن ها دقیقا برعکس عمل می کند و بزاق دهان باعث آسیب رساندن بیشتر به لب می شود .

بهترین راه برای درمان ترک لب مصرف مایعات است ، مایعاتی از قبیل : آب ، چای ، آبمیوه ها و….. زیرا این مایعات می توانند رطوبت از دست رفته ی لب را به آن برگردانند .

فصل سرما می تواند یکی از خطرناک ترین دلایل پدید آمدن ترک لب باشد ، این فصل خطرناک با هوای خشک و سوزهای سردش می تواند رطوبت لب را از آن بگیرد که باعث پدید آمدن خشکی لب می شود .

اگر می خواهید از فصل زمستان بیرون از خانه بروید سعی کنید همیشه کرم ضد آفتاب و کرم مرطوب کننده را همراه داشته باشید تا بتوانید درمواقع نیاز ازآن ها استفاده نمائید .

کرم ضد آفتاب می تواند به انسان برای مراقبت از پوست خود کمک بسیاری کند ، در زمانی که لب دچار خشکی شده باشد ، مقاومت پوست هم کم می شود و نمی تواند در مقابل نور خورشید مقاومت کند ، در این جاست که شما به کرم ضد آفتاب نیازمند می شوید .

یکی دیگر از راه هایی که می توانید ازآن برای رفع ترک لب استفاده کنید مصرف مواد غذایی مملوء از ریبوفلاوین و ویتامین E است ؛ این مواد دارای خاصیت مرطوب کننده هستند و به همین دلیل مصرف شان برای لب بسیار مفید است .

ترکیباتی برای رفع ترک لب

1ـ گلیسرین و عسل : با ترکیب این دو ماده مخلوطی بسیار مؤثر برای درمان ترک لب به وجود می آید ؛ مخلوط بدست آمده را چند بار بر روی لب بگذارید تا کاملا بهبود یابد .

2ـ گلیسیرین و گل سرخ : با مخلوط کردن پودر خشک شده ی گل سرخ با گلیسیرین مرهمی طبیعی برای درمان ترک لب به وجود می آید ؛ برای این ترکیب 1 پیمانه پودر گل سرخ و 2 پیمانه گلیسیرین لازم است .

3ـ ژل آلوئه ورا و لیدوکائین : مرهمی برای رفع درد ناشی از ترک های لب ؛ اگر می خواهید از آلوئه ورا به تنهایی استفاده کنید می توانید آن را بر روی لب و یا محل های آفتاب سوختگی بگذارید .

4 ـ روغن خردل ،کنجد و نارگیل : این مواد برای افزایش رطوبت لب بسیار مفید هستند .

مرتبط ها

قالب خبری