جدیدترین مطالب امروز

ترویج خیانت در خانواده های ایرانی اسلامی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

ترویج خیانت در خانواده های ایرانی اسلامی

خیانت و ترویج خیانت ، چند سالی هست که پای ثابت برخی از شبکه های ماهواره ای شده است و متأسفانه روز به روز نیز در حال گسترش می باشد .

با گسترش شبکه های ماهواره ای و افزایش تعداد آنها ، روز به روز شاهد اتفاقات جالب تری در رسانه های تصویری جهان هستیم که اکثر آنها به واسطه ی تبلیغات با هزینه های هنگفت ، می خواهند افکار و عقاید ساخته ی دست خود را ترویج و به بینندگانشان تحمیل کنند .

متأسفانه ترویج خیانت که مصداق بارز آن را میتوان در فیلم و سریالهای برخی از کشورها از جمله ترکیه دید ، از این دست است که اسپانسرهای مالی گردن کلفتی نیز در کشورهایی نظیر آمریکا دارد که سفارش دهنده ی این نوع از مرسوله های جهان مدرن اند .

تا به حال از خود پرسیده اید که چرا ایران و کشورهایی نظیر ایران ، این همه مورد هجمه های فرهنگی قرار می گیرند ؟ مطمئنا پاسخ به این سئوال ، از چند جهت مورد بررسی می باشد که یکی از آنها می تواند ، باب میل نبودن نوع زندگی و افکار مردم این جوامع باشد و از طرفی دیگر ، منافع به اصطلاح ابرقدرت های جهانی در همین بی فرهنگی ها و بد فرهنگی های کشورهایی نظیر ایران است .

سریال ها و فیلم هایی که متأسفانه شاهد هستیم در ابران با استقبال بعضا خوبی هم از جانب برخی از خانواده ها مواجه شده است .

ساخته هایی که بنای آن خیانت است و بنیان و نهاد خانواده را هدف تیر خود قرار داده است !

خیانت را رواج می دهند تا شعار ایرانیان که همیشه خانواده در آن جایگاه مقدسی داشته است را کم کم از بین ببرند و تبدیل به همان چیزی کنند که خودشان می خواهند .

جالب است بدانید در همین عصر حاضر که تمام تلاشها و فکرهای ابر قدرت های جوامع غربی به این سمت رفته که نقش خانواده از جوامع اسلامی مثل ایران کمرنگ شود و در راستای همین امر ، از هیچ تلاشی فروگزار نبوده اند و دست به دامان ابزاری مثل خیانت هم شده اند ، خود آنها با تحقیقات چندساله ای که از طریق بهترین دانشگاههای کشورهایشان در حال پیگیری است ، می خواهند چیزی شبیه به نهاد خانواده را به فرهنگ مردم جوامعشان تزریق کنند تا شاید به واسطه ی خانواده ، بتوانند کنترل بیشتری روی تربیت افراد جامعه ی خودشان داشته باشند .

همانطور که می دانید بدون شک ، خانواده یک اصل مهم در تربیت هر شخص است و این در حالیست که جوامع غربی تا به امروز ، از این موضوع غافل بوده اند و تا به حال نیز از صدمات ناشی از بی بند و باری در خانواده ها بهره ی کافی را برده اند !!! و حاضرند به هر قیمتی که شده ، معضلات اجتماعی حاکم بر کشورهایشان را به حداقل برسانند و چه راهی بهتر از اهمیت دادن و تبلیغ برای شکل گیری صحیح نهادی به نام خانواده ؟ البته فقط در کشورهای خودشان !!!

اگر سبک زندگی غربی ، سبک خوبی است و غربی ها ، در تلاش برای اشاعه ی این نوع زندگی به دنیا هستند ، پس چرا خود آنها دنبال شیوه و سبک جدیدی از زندگی ( داشتن نهاد خانواده و اهمیت دادن به این جایگاه ) می باشند ؟

در دنیای امروز که همه چیز در حال گسترش است ، آن هم با سرعتی حیرت انگیز ، کمی دور از باور است که بخواهیم از ابزاری نظیر ماهواره ، شبکه های اجتماعی مختلف ، امکانات روز دنیا استفاده نکنیم ولی حداقل می توانیم که از جنبه های مثبت این ابزارها استفاده کنیم و شیوه ی صحیح استفاده از آنها را بیاموزیم . نمی توانیم ؟

متأسفانه برخی از ما ایرانیها به دلیل همین استفاده های بعضا نادرست و رفتن به سمت جنبه های غلط این ابزارهای پیشرفت ، آنقدر سریع جذب و محو بعضی از شبکه های ماهواره ای و محتوای پوشالی آنها می شویم که ناخودآگاه اعمال و رفتارمان نیز مطابق آنها می شود و این همان چیزی است که آنطرف آبی ها می خواهند .

چه خوب می شد ، فرهنگ وجودی و ظرفیت درون خودمان را آنقدر بالا می بردیم که نه تنها ساخته های اینچنینی ماهواره ها ، بلکه صدها برابر قوی تر از این ساخته ها هم نمی توانست روی افکار و عقاید ما به این راحتی اثر گذارد و ما را عروسک خیمه شب بازی دست بیگانگان کند تا به ریش ما بخندند .

چه خوب می شد ، ترویج خیانت فیلم و سریالهای خارجی را می دیدیم و به جای آنکه به بهانه ی مدرنیته شدن های پوچ و مبهم ، ما هم شبیه آنها شویم ، حرمت خانواده را در نهاد خود بالاتر می بردیم و از جنبه های منفی اینگونه فیلم ها ، برای خود نکات مثبت در می آوردیم .

چه خوب می شد ، که خودمان بودیم و سعی نمی کردیم که شبیه کسی یا چیزی شویم .

اگر مشکلاتی وجود دارد ، هیچ کس جز خودمان دلسوزتر نیست . پس فقط خود ماییم که می توانیم فرهنگ واقعی جامعه ی خود را بالا ببریم و این را بدون شک باید بدانیم که فرهنگ واقعی ، این چیزی نیست که امروزه دارند به خورد ما می دهند ، آنهم به واسطه ی دایه های بهتر از مادر جوامع غربی !!!

مرتبط ها

قالب خبری