ترن هوایی چه تأثیرات مثبتی در دفع سنگ کلیه دارد ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 24, 2020
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
ترن هوایی چه تأثیرات مثبتی در دفع سنگ کلیه دارد ؟

شاید جالب باشد بدانید که ترن هوایی می تواند تأثیرات مثبتی در دفع سنگ کلیه داشته باشد ! در ادامه به توضیحاتی در این خصوص اشاره خواهیم کرد .

تاکنون روش های گوناگونی برای دفع سنگ کلیه ارائه شده است که میتوان آن ها را با یک سرچ در اینترنت پیدا کرد ، اما چندوقتی هست که راه حل جدیدی برای دفع سنگ کلیه پیدا شده است. بر اساس تحقیقات محققان کشور آمریکا ، سوار شدن بر ترن هوایی و استفاده از آن در دفع سنگ کلیه بسیار موثر است و ترن هوایی میتواند راه درمانی برای سنگ کلیه باشد.

به نقل از «لایوساینس»، محققان دانشگاه «میشیگان» آمریکا با مطالعه بر روی کسانیکه دارای سنگ کلیه کوچک و علاقمند به سوار شدن ترن هوایی هستند، متوجه شدند که هیجان موجود در ترن هوایی موجب دفع سنگ های کلیه کوچک در آنها می شود و همچون یک محرک در بیماران عمل می کند.

اگرچه نتایج این تحقیق در مرحله مقدماتی قرار دارد اما می تواند به توسعه درمان های غیر متعارف برای بیماران مبتلا به سنگ کلیه کمک کند.

به طور کلی سنگ های کلیه حاوی مواد شیمیایی و توده نمک هستند که در ادرار دیده می شوند و از دفع آن به عنوان یک تجربه دردناک یاد می شود. دفع سنگ کلیه قبل از بزرگ شدن آن می تواند به کاهش خطرات و تسکین بیشتر بیماران کمک قابل توجهی کند.

در حال حاضر محققان به علت اصلی دفع سنگ های کوچک کلیه از مجاری ادرار به هنگام سوار شدن بر روی ترن هوایی پی نبرده اند ! اما از آن به عنوان یک عامل مهم در حوزه درمان های غیر متعارف برای بیمارن مبتلا به این عارضه یاد می کنند.

منبع : عصر ایران

اشتراک گذاری این مطلب در :