جدیدترین مطالب امروز

ترشحات واژن به علت وجود قارچ یا باکتری

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

ترشحات واژن به علت وجود قارچ یا باکتری

قارچ و باکتری موجود در ترشحات واژن مهم ترین عوامل ایجاد بوی نامطبوع می باشند ، اگر بوی نامطبوع واژن مربوط به بیماری های عفونی نیست ، از این راه ها بهره ببرید .

رعایت بهداشت فردی از مسائل بسیار مهم می باشد ، مخصوصا مواقعی که تاثیرات آن از حالت فردی خارج شده و بر روی محیط اثر می گذارد . نمونه ای از این موضوع به بوی ترشحات واژن باز می گردد .

در خانم ها زمان های نزدیک به قبل و بعد از قاعدگی ، ترشحات واژن تا حدودی بیشتر می شوند ( توجه داشته باشید که اگر میزان ترشحات همیشه زیاد و همراه با بوی نامطبوع باشد باید به پزشک مراجعه کنید ، ترشحات واژن از مقدار زیادی باکتری تشکیل شده است که البته برای سلامت آن بسیار لازم و مفید می باشند ، همین باکتری ها باعث ایجاد بوی نامطبوع در واژن شده و در صورت عدم رسیدگی ایجاد عفونت همراه با درد و…می کند .

بنابراین رعایت یکسری نکات بهداشتی نه تنها باعث می شود بوی نامطبوع ترشحات واژن شما و اطرافیانتان ( مخصوصا همسر و فرزندان ) را ناراحت نکند بلکه باعث جلوگیری از بروز بسیاری بیماری های داخلی می شود .

همواره موهای زائد ناحیه ی تناسلی را با موبرهای تایید شده توسط وزارت بهداشت از بین ببرید . همانطور که گفته شد ترشحات همواره وجود دارند ( کم یا زیاد ) ، در این ترشحات وقدار بسیار زیادی باکتری وجود دارد ، مو نیز شرایطی مساعد را برای فعالیت های باکتری بوجود می آورد و در نتیجه می تواند باعث تشدید بو و یا بروز بیماری های عفونی شود .

به شستشوی این ناحیه توجه ویژه کنید ، اغلب گمان می کنند استفاده از مواد شوینده ( صابون یا… ) کفایت می کند ، در صورتی که شامپو های مخصوص ، صابون و دیگر مواد شوینده اگر به دفعات زیاد استفاده شوند می توانند مشکل ساز نیز باشند ، از محلول سرکه و آب ( چند قاشق مرباخوری سرکه ، آب مقطر یا تصفیه ) می توانید هر چند وقت یکبار جهت ضدعفونی کردن واژن استفاده کنید .

لباس زیر خود را همواره تمیز نگهدارید . اگر لباس زیر شما از جنس مناسبی نباشد ( پلاستیک و… ) و زمان تعویض آن طولانی باشد ، ترشحات واژنی بوی بیشتری تولید می کنند ، همچنین در صورتی که مدت زمان طولانی را در آن محیط بمانند تولید قارچ می کنند . برای بهداشت بیشتر می توانید از پدهای کوچک یکبارمصرف استفاده کنید و مرتب آن ها را تعویض کنید .

در تغذیه ی خود نیز سبزی هایی مانند کرفس و جعفری را بگنجانید .

مرتبط ها

قالب خبری