جدیدترین مطالب امروز

تخم ‌مرغ آب پز را تا چند روز می توان نگهداری کرد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

تخم ‌مرغ آب پز را تا چند روز می توان نگهداری کرد ؟

شاید برای عده ای سئوال باشد که حداکثر مدت زمان نگهداری تخم ‌مرغ آب پز چند روز است؟ برای دریافت پاسخ این سئوال پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را دنبال کنید.

تخم ‌مرغ آب پز را تا چند روز می‌توان نگهداری کرد ؟
خیلی از ما بارها برایمان پیش آمده که چند عدد تخم‌مرغ را بپزیم و یکی دو عدد از آنها، دست‌نخورده باقی بمانند.
گاهی هم مقداری از نیمرو یا املت ما اضافه می‌آید و ما نمی‌دانیم که نگهداری از تخم ‌مرغ آب پز ، کار درستی است یا نه ؟

دکتر آراسب دباغ‌مقدم، متخصص بهداشت مواد غذایی در مورد این سئوال پاسخ می دهد: «تخم‌مرغ پخته‌ای مانند تخم ‌مرغ آب پز ، مادامی که داخل پوستشان قرار دارند، قابلیت نگهداری چند روزه ( حداکثر 2 روز ) داخل یخچال را خواهند داشت؛ حتی می‌توان این تخم‌مرغ‌های کاملا آبپز و سفت را حدود ۲۴ ساعت در دمای محیطی که چندان خنک هم نیست نگهداری کرد.

این در حالی است که اگر شما تخم ‌مرغ آب پز را پوست بکنید، باید در یک وعده آنها را مصرف کنید و دیگر نگهداری‌شان در این صورت، جایز نمی‌باشد.»

این دامپزشک ادامه می‌دهد: «بهتر است بدانید تخم‌مرغی که به‌صورت باز درآمده و غذاهایی مانند املت یا نیمرو با آن تهیه شده است، باید در اولین فرصت ممکن مصرف بشود و انتقال باقیمانده چنین تخم‌مرغ‌هایی به یخچال، اصلا توصیه نمی‌شود.» چرا؟ «چون تخم‌مرغ جزو خوراکی‌های سرشار از مواد مغذی است و امکان رشد میکروارگانیسم‌ها و فساد آن بسیار بالا است. با این حساب، تخم‌مرغی که به‌شکل باز طبخ می‌شود باید در همان مرحله اول پخت، خورده شود و گرم کردن و مصرف مجدد آن کار درستی نیست.»

منبع : دکترکرمانی

مرتبط ها

قالب خبری