تخم کرفس درمانگری طبیعی و پزشکی تقریبا بی همتا !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 29, 2016
تخم کرفس درمانگری طبیعی و پزشکی تقریبا بی همتا !

می توانید تخم کرفس را درمانگری طبیعی و پزشکی بی همتا بنامید ، زیرا این ماده توانایی بسیاری در درمان و جلوگیری از پدید آمدن بعضی بیماری ها همانند سرطان و فشار خون دارد .

تخم کرفس به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های قوی و ترکیبات ضدالتهابی خواص درمانی بسیاری را در خود گنجانده است ، حال با چندی از این خواص آشنا شوید : درمان اضطراب ، آرتروز ، سرما خوردگی ، آنفولانزا ، نقرس ، فشار خون بالا ، کلسترول بالا و بی خوابی .

به خواص تخم کرفس دقیق تر بنگریم !

با اینکه هنوز تحقیقات بسیاری بر روی تخم کرفس و خواص دارویی آن انجام نگرفته است به جرأت می توان گفت که تخم کرفس می تواند سبب جلوگیری از پدید آمدن سرطان و درمان فشار خون بالا شود ( البته درمان از طریق تخم کرفس برای همه امکان پذیر نمی باشد زیرا تخم کرفس با بدن بعضی از افراد سازگاری ندارد ) .

درمان فشار خون بالا :
در یکی از پژوهش های محققان بر روی تخم کرفس ، دانشمندان متوجه شدند که این گیاه تونایی بهبود فشار خون بالا را دارا می باشد ؛ محققان برای کسب اطلاعات بیشتر عصاره ی تخم کرفس را به موش هایی که مبتلا به فشار خون بالا بودند تزریق کردند و بعد از مدتی نتایج بدست آمده را بررسی کردند ، نتایج واقعا رضایت بخش بود ، فشار خون بالای موش های تقریبا درمان شده و میزان سلامتی آن ها افزایش یافته بود .

درمان سرطان :
در سال 2005 تحقیقاتی با عنوان آیا عصاره ی تخم کرفس خواص ضدسرطانی دارد ، شروع شد ؛ محققان این پژوهش با استفاده از موش هایی که مبتلا به سرطان بودند پژوهش را آغاز کردند و پس از تحقیقات بسیار به نتایج جالب و خارق العاده ای برخوردند ، این نتایج ثابت کرد که عصاره ی تخم کرفس به درمان بعضی از سرطان ها همانند کبد و معده می تواند کمک بسیاری کند .

جایگزین های تخم کرفس :
همانطور که می دانید فشار خون بالا یکی از عوامل اصلی پدید آمدن بیماری های قلبی می باشد اما چگونه این عارضه ی خطرناک را از بدن خود دور کنیم ؟ شما می توانید حتی بدون مصرف تخم کرفس هم با این عارضه مبارزه کنید فقط کافی است که یک رژیم غذایی متعادل ، وزنی ایده آل و اعصابی پولادین داشته باشید ؛ برای داشتن وزنی ایده آل می توانید ورزش کنید و برای داشتن اعصابی پولادین می توانید موادمخدر مصرف نکنید ، اگر تمامی این نکات را رعایت کنید دیگر نیازی به مصرف تخم کرفس و یا هر دارویی برای درمان فشار خون بالا ندارید .

بهتر است قبل از مصرف تخم کرفس چند نکته را در مورد آن بدانید !
1ـ تخم کرفس را با داروهای ادرارآور ، لیتیوم ، داروهای تروئید و رقیق کننده ی خون مصرف نکنید زیرا با هم تداخل دارند
2ـ ممکن است تخم کرفس هم برای بعضی از افراد مضر باشد به طور مثال :
افرادی که مبتلا به التهاب کلیه هستند اگر تخم کرفس را به طور مداوم و همیشگی مصرف کنند دچار مشکلات بسیاری می شوند
3ـ این نکته را به یاد داشته باشید که مکمل ها و رژیم های غذایی تست ایمنی و کنترل نشده اند پس احتمال اینکه مصرف اینگونه مکمل ها برای بانوان باردار و یا شیرده مضر باشد بسیار است ، سعی کنید قبل از مصرف مکمل های غذایی با پزشک معالج خود درباره ی این موضوع گفتگو کنید .

اشتراک گذاری این مطلب در :