جدیدترین مطالب امروز

تخم کتان سوژه ی داغ باشگاه های لاغری در سال های اخیر

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

تخم کتان سوژه ی داغ باشگاه های لاغری در سال های اخیر

هر سال و هر دوره ماده ای برای لاغری بازار را به دست می گیرد و اینبار نوبت به تخم کتان رسیده است ، آیا آتش شهرت تخم کتان هم به زودی فروکش می کند ؟

وقتی خاصیت تازه ای از یک ماده برای عموم بازگو می شود بازار حاشیه بر سر صحت یا نادرست بودن آن داغ می گردد تا سرانجام شخص یا عده ای آن را امتحان کرده و انفجار شهرت آغاز می شود… تاثیر ناگهانی ماده های شناخته شده به دلیل ناآشنا بودن آن برای بدن است ؛ بدن نسبت به یک ماده جدید سریع تر واکنش نشان داده و راه مقابله با آن را نمی داند ، مانند تخم کتان !

از آنجایی که با پرهیز از خوردن ، بدن دیوار دفاعی را ساخته و چربی سوزی را به تاخیر می اندازد ، بعید نیست در مقابل حمله ی شدید تخم کتان به چربی ها راهی پیدا کند و بازهم شعله ی فروزان باشگاه های رژیمی را خاموش کند .

تخم کتان چرا و چگونه باعث لاغری می شود ؟

آنچه قطعی است تخم کتان یک دانه ی گیاهی با املاح و ویتامین های بسیار است اعم از : ویتامین E و B1, اسیدهای چرب , فیبر ، منگنز و…

علت شهرت تخم کتان در باب لاغری تاثیر مستقیم آن بر بافت چربی است ، در واقع مشخصه ی رفتاری آن در بدن تحریک سلول های چربی ( به کمک اسیدهای چرب موجود در آن ) است . علاوه بر این تخم کتان کارکرد روده را بهبود بخشیده و یبوست را کاهش می بخشد ( این امر سبب روشن شدن چهره به علت دفع سموم و دوری از چاقی به دلیل عدم جذب مجدد مواد روده می گردد ) ؛ علاوه بر این خواصی از جمله درمان نفخ ، جلوگیری از سرطان ، کاهش اشتها ، منبع کامل و ارزان امگا3 و… را می توان در کارنامه ی تخم کتان مشاهده کرد .

چگونگی مصرف تخم کتان جهت لاغری :

تخم کتان یک دانه ی روغنی است که به راحتی قابل تهیه می باشد ؛ دانه های تخم کتان را خریداری کرده و هربار به قدر نیاز از آن آسیاب کنید ، آسیاب کردن یکباره ی تمام تخم های کتان باعث واکنش نشان دادن دانه های روغنی تخم کتان با اکسیژن ( به عبارتی اکسیده شدن دانه ها ) می شود . بهترین راه مصرف تخم کتان میل کردن آن مخلوط با ماست است اما از آنجایی که تخم کتان طعم خاصی ندارد با انواع موادغذایی ( مانند سالاد و… ) قابل مصرف می باشد .

نکات حائز اهمیت در مصرف تخم کتان :

– تخم کتان را می توانید در دمای معمولی اتاق نگهداری کنید .

– اگر مصرف تخم کتان برای شما ممنوعیت سنی و جسمی ( مردهایی که در خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند منع مصرف دارند ) ندارد می توانید تا یک قاشق سوپخوری در روز از آن استفاده نمایید ( علت پرهیز از حجم بالای تخم کتان به یکباره ، وجود فیبر بالا در این دانه ی گیاهی است ) .

– تاریخ انقضای مورد نظر برای این دانه ی گیاهی 1 سال از زمان تولید است .

مرتبط ها

قالب خبری