جدیدترین مطالب امروز

تخم مرغ را به عنوان نمادی برای باروری بشناسید !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

تخم مرغ را به عنوان نمادی برای باروری بشناسید !

شاید جالب باشد بدانید که تخم مرغ می تواند تأثیرات بسیار مثبتی در قدرت باروری افراد داشته باشد ! ما در این مقاله قصد داریم در این خصوص اطلاعاتی را بازگو کنیم .

آیا به میزان کافی تخم مرغ در برنامه غذایی تان، جای دارد؟
می دانید تخم مرغ چقدر برای بدن مفید است؟

یکی از منابع پروتئین که دارای ارزش بیولوژیکی بسیار بالا است، تخم مرغ می باشد. لازم است هفته ای 3-4 تخم مرغ در برنامه غذایی شما وجود داشته باشد. به دلیل اینکه تخم مرغ دارای ویتامین D زیادی است باعث سلامتی استخوان ها می گردد و از پوکی آنها جلوگیری می کند.

گفته می‌شود که تخم مرغ به درمان اسهال و پیشگیری از سقط جنین کمک می‌کند و گاهی اوقات مصرف آن به زنانی که جنین در رحم آنان حرکات زیادی دارد تجویز می‌گردد.

تصور می‌شود که تخم مرغ باعث افزایش رطوبت بدن می‌شود و به همین جهت، از آن برای درمان خشکی چشم و گلو استفاده می‌کردند.

تخم مرغ دربردارنده تمام 8 اسید آمینه ضروری مورد نیاز بدن، برای سنتز پروتئین‌ها است به همین جهت تخم مرغ منبع پروتئینی با ارزش بیولوژیکی بالا محسوب می‌شود.

تمامی اسیدهای آمینه موجود در تخم مرغ از منابع غذایی ضروری جهت رشد و نمو کودکان، نوجوانان، جوانان و همچنین حفظ سلامت بزرگسالان است.

مصرف 3 تا 4 تخم مرغ در هفته خصوصاً در فصل زمستان به افزایش جذب کلسیم و کاهش خطر پوکی استخوان کمک می‌کند.

یک عدد تخم مرغ در روز می‌تواند بیش از نیاز روزانه ویتامین B12 بالغین را تامین کند.

تخم مرغ و ناباروری مردان :

تحقیقات نشان داده‌اند که دریافت مقادیر کافی سلنیوم برای حفظ کیفیت و تعداد اسپرم ضروری است.

از آنجا که یک عدد تخم مرغ تامین کننده 10 درصد از نیاز روزانه سلنیوم مردان است؛ مصرف منظم آن نقش مهمی در رژیم غذایی سالم و متعادل مردان خواهد داشت.

لازم به ذکر است این موضوع در مناطقی که خاک غنی از سلنیوم ندارند از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا غلاتی که در خاک این مناطق می‌رویند از نظر سلنیوم غنی نیستند و نمی‌توانند سهم زیادی در تامین سلنیوم دریافتی داشته باشند.

منبع : بهداشت نیوز

مرتبط ها

قالب خبری