جدیدترین مطالب امروز

تخم شربتی و خواصی مرتبط با ماه مبارک رمضان

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

تخم شربتی و خواصی مرتبط با ماه مبارک رمضان

تخم شربتی با خواص مختلفی که داراست ، می تواند یکی از بهترین مکمل های تهیه ی نوشیدنی و شربت در وعده ی افطار و سحر ماه رمضان محسوب شود .

از آنجاییکه بساط شربت و نوشیدنی های مختلف در ماه مبارک رمضان ، خصوصا در وعده ی افطار ، بیش از ایام دیگر رونق دارد ، قصد داریم در این مقاله ، درخصوص تخم شربتی که یکی از بهترین مکمل های نوشیدنی ، آنهم در تمامی فصول ( خصوصا فصل های گرم ) می باشد ، کمی بیشتر صحبت کنیم .

به طور کلی تخم شربتی ، می تواند موجب کاهش عطش و تشنگی افراد در طول روز شود ، به همین خاطر است که اکیدا توصیه می شود افراد روزه دار ، هرگز از مصرف آن غافل نشوند !

با تخم شربتی می توان شربت ها و نوشیدنی های مختلفی تهیه نمود که طرز تهیه ی چند نوع آن را در ادامه خواهیم گفت :

1- شربت تخم شربتی با نبات :

ابتدا مقداری نبات را در مقدار کمی آب جوش ، حل کنید تا تبدیل به شیره ای قابل استفاده گردد ، سپس مقداری تخم شربتی را در مقداری آب در ظرف جداگانه خیس نموده تا لعاب دار شود ( به اصطلاح دارای پرز گردد ) ، در ادامه وقتی هر دوی آنها آماده شد ، تخم شربتی را به همراه شیره ی نبات با آب مخلوط کرده و کمی گلاب ( درصورت تمایل ) به آن اضافه کنید .

2- شربت تخم شربتی با زعفران :

آب را به همراه شکر و کمی زعفران حل شده ، با هم مخلوط نموده و تخم شربتی را نیز به آنها اضافه کنید ( البته لازم به ذکر است که تخم شربتی را مانند مراحل تهیه ی شربت شماره ی 1 ، بایستی از قبل خیس کرده باشید )

3- شربت تخم شربتی با عسل :

یکی از بهترین نمونه های شربت تخم شربتی ، مخلوط آن با عسل است ؛ این شربت به علت داشتن املاح و ویتامین ها ، می تواند میزان گرسنگی و عطش را در هنگام روزه داری کاهش دهد ؛ طرز تهیه ی این شربت نیز مانند شربت شماره ی 1 می باشد ، با این تفاوت که به جای نبات ، بایستی عسل به آن اضافه کنید . ( از این شربت می توان علاوه بر افطار ، در وعده ی سحری هم استفاده نمود ، زیرا خوردن آن در وعده ی سحر ، می تواند از ناراحتی های معده و دستگاه گوارش جلوگیری نماید . )

مرتبط ها

قالب خبری