تخم بلدرچین و ارتباط مستقیم آن در پیشگیری از آلزایمر

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : مارس 28, 2016
تخم بلدرچین و ارتباط مستقیم آن در پیشگیری از آلزایمر

شاید در سالهای اخیر ، بیماری آلزایمر افراد بیشتری را درگیر خود کرده باشد ! عطاری یک جم پیشنهاد میکند برای جلوگیری از آلزایمر ، تخم بلدرچین را در سبد غذایی خود قرار دهید .

تخم بلدرچین خواص بسیار زیادی برای اکثر افراد ، بخصوص سالمندان دارد و میتواند تأثیرات مطلوبی را روی بدن افراد سالخورده داشته باشد .

از آنجاییکه به گفته ی برخی از متخصصین تغذیه ، تخم بلدرچین بر روی حافظه ی انسان عملکرد مطلوبی دارد ، اگر میخواهید از بروز بیماری آلزایمر جلوگیری کنید ، ما به شما پیشنهاد میدهیم که مصرف تخم بلدرچین را فراموش نکنید .

تخم بلدرچین ، هم برای افراد مسن و هم افرادی که احیانا در معرض بیماری آلزایمر هستند بسیار مفید است .

شاید برای عده ای سئوال باشد که تخم بلدرچین ، فقط برای درمان و پیشگیری از بیماری آلزایمر مفید به فایده می باشد ؟

خیر ، تخم این پرنده ، نه تنها برای بیماری آلزایمر مورد استفاده قرار میگیرد بلکه در موارد زیر نیز کاربرد دارد که به صورت تیتروار به آن خواهیم پرداخت :

1- تخم بلدرچین برای درمان ناراحتی‌ های اعصاب و تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است

2- از آنجاییکه تخم بلدرچین دارای عناصر معدنی کمیاب و ویتامین‌ ها ( به خصوص ویتامین E ) میباشد ، باعث شده که برای درمان بیماری هایی نظیر : بیماری ‌های گوارشی ، سنگ کلیه ، صفرا و فشارخون نیز مفید باشد

3- همچنین مصرف مداوم تخم بلدرچین می تواند به کاهش تجمع مواد سمی در خون و کاهش تجمع فلزات سنگین هم کمک ‌کند

4- سفیده ی تخم بلدرچین منبع خوب فسفر ، مس ، روی ، اسیدهای آمینه می باشد و زرده ی آن شامل اسیدهای چرب ضروری است که به همین جهت ارزش غذایی بالاتری در مقایسه با تخم مرغ دارد به طوریکه خواص تغذیه ای یک تخم بلدرچین ، حدود 3 برابر بیشتر از تخم مرغ معمولی ( که وزنی معادل 5 برابر تخم بلدرچین دارد ) ، می باشد .

اشتراک گذاری این مطلب در :