جدیدترین مطالب امروز

تحقیر و پیامدهای منفی این عمل در زندگی زناشویی ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

تحقیر و پیامدهای منفی این عمل در زندگی زناشویی ؟

یکی از اعمال بسیار ناپسندی که هم از نظر دین اسلام و هم در میان مردم ، کاری زشت محسوب می شود ، تحقیر کردن است که در این مقاله به پیامدهای این عمل در زندگی زناشویی میپردازیم .

وقتی همسر خود را تحقیر می کنید ، ضربه روحی زیادی به وی وارد می کنید و اگر مدام این رفتار را تکرار کنید ممکن است کارتان به جدایی هم بکشد پس بهتر است این رفتار ناپسند را ترک کنید .

وجود تحقیر مداوم در زندگی مشترک ، یکی از نشانه ‌هایی است که می ‌گوید رابطه افراد واقعا در شرایط مطلوبی قرار ندارد ، وقتی که زوج‌ ها رفتار تحقیر آمیزی از خودشان نشان می ‌دهند ، در این شرایط به همدیگر بی‌ احترامی می‌ کنند ، همدیگر را مسخره می‌ کنند ، با طعنه صحبت می‌ کنند و دائما در طول دعوا سعی می‌ کنند که طرف مقابل را حقیر جلوه بدهند .

بیشتر زوج‌ ها نمی ‌دانند که این رفتارها چیزی نیست جز اعلان جنگ جدی و بی ‌برگشت و کاملا فراموش می ‌کنند که زن و شوهر هستند .

تحقیر دائمی زوج‌ ها توسط همدیگر می ‌تواند ضربه‌ های جبران ‌ناپذیری به زندگی مشترک آن‌ ها بزند و ادامه زندگی را برای آنان غیرممکن سازد .

متخصصان می‌ گویند که رفتار تحقیر آمیز زوج‌ ها معمولا در کینه توزی کهنه ریشه دارد .

بعضی افراد متأهل به ‌دلیل اتفاقات تلخ گذشته مثل خیانت ، نسبت به همسرشان کینه شدیدی پیدا می ‌کنند و تحقیر دائم او را در زندگی ادامه می ‌دهند ( البته تحقیر کردن می ‌تواند در برخی موارد هیچ علت مشخص و واضحی نداشته باشد ، بنابراین اگر مشکلی با همسرتان دارید ، باید بدانید که تحقیر کردن به هیچ وجه راه حل مناسبی برای مواجهه با این مشکل نیست )

منبع : سلامتیسم

مرتبط ها

قالب خبری