جدیدترین مطالب امروز

تحریک جنسی افراد و دانستنی هایی در این خصوص ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

تحریک جنسی افراد و دانستنی هایی در این خصوص ؟

تحریک جنسی را می توان از جمله اشتراکات لاینفک انسان ها دانست ! در این مقاله قصد داریم شما را با دانستنی هایی از تحریک جنسی میان زنان و مردان آشنا کنیم .

بسیاری از اوقات میل جنسی با روش هایی غیر از تحریک جنسی به وجود می آید.

برای تحریک جنسی می توان از حواس پنج گانه استفاده کرد به علاوه مسائل روحی و عاطفی نیز نقش بسیار مهمی در به وجود آمدن میل جنسی دارند.

مرد و زن از لحاظ تحریک جنسی تقریبا به یک شکل هستند.

در مرد حالت نعوظ (ارکسیون) پیدا می شود و در زن ترشحات مهبل (واژن) زیاد می شود .

البته زنان زودتر از مردان تحریک می شوند . ارضای جنسی (ارگاسم) ، اما در زن و مرد متفاوت است و این بر می گردد به الگوهای فرهنگی متفاوتی که به زن و مرد داده شده است .از آن جا که زن در رابطه جنسی نیز نقش خود را در فدا کردن خود و غرق شدن در دیگری می بیند ، ارگاسم او خیلی کامل تر از مرد است. یعنی زن وقتی به اوج لذت جنسی برسد ، حتی امکان دارد برای پنج دقیقه بیهوش بشود .

زن می تواند با ارگاسم از دنیای عینی فاصله بگیرد . در ضمن زن می تواند ارگاسم های متعدد داشته باشد . در صورتی که این مسئله در مرد به این شکل نیست . ارگاسم مرد کنترل شده است .

از آنجا که مرد طبق الگوی فرهنگی می خواهد بر همه چیز کنترل داشته باشد ، ارگاسم اش نیز کنترل شده است . مرد در حین رابطه جنسی نیز به خود مسلط است و سعی دارد خود را تحت کنترل قرار دهد . برای همین به این شکلی که زن از خود بیخود می شود، مرد نمی شود . مرد برای این که دوباره تحریک شود به زمان احتیاج دارد .

در واقع در مرد یک دوره تحریک ناپذیری وجود دارد ، که این از مرد به مرد و در دوره های مختلف سنی فرق می کند . مثلا در دوران بلوغ دوره تحریک ناپذیری می تواند ۵ تا ۱۰ دقیقه باشد و در سن شصت سالگی می تواند یک ماه تا شش ماه باشد . این همان طور که گفته شد در مردانی مختلف فرق می کند .

زن برای تحریک مجدد به زمان احتیاج ندارد و از این لحاظ مردان یک مقدار به زنان حسادت می کنند . بر خلاف تصورات رایج، زن در رابطه جنسی دست و بالش بازتر است و امکانات بیشتری دارد تا مرد .

منبع : دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری