جدیدترین مطالب امروز

تثبیت رنگ لباس های مشکی هنگام شستشو

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

تثبیت رنگ لباس های مشکی هنگام شستشو

لباس های مشکی وقتی چند بار شسته می شوند کمی بور شده و دیگر زیبایی قبل را ندارند اما اگر هنگام شستشو از یکسری نکات ساده پیروی کنیم این مشکل برایمان پیش نمی آید .

اگر می خواهید لباس های مشکی شما همیشه زیبا به نظر برسند و بور نشوند رعایت یکسری نکات الزامی است ، برخی از این راهکار ها را نه تنها برای لباس های مشکی بلکه برای تمام رنگ و جنس از پوشاک می توان به کار برد ، در انتها خواهید دید شستشوی لباس های مشکی اصلا کار دشواری نیست .

اول این نکته را رعایت کنید ، وقتی لباسی را یک مرتبه استفاده کرده اید و یک عرق ساده به آن نشسته ، لباس را آبکشی کنید ، شستشو به دلیل اینکه بالاخره با مواد شیمیایی انجام می شود به تار ، پود و رنگ پارچه آسیب می رساند .

قبل از اینکه لباس های مشکی را داخل ماشین بریزید ، اگر لکه ای بر آن ها افتاده ، جداگانه با مواد شوینده ی مخصوص پارچه های مشکی آن را از بین ببرید و هنگامی هم که می خواهید لباس های مشکی را در ماشین بشویید حتما از مواد شوینده مخصوص پارچه های مشکی استفاده کنید ، اگر مجبور هستید لباس های دیگر را نیز به همراه لباس های مشکی در یک زمان داخل ماشین بیندازید حتما همه ی لباس ها را تیره انتخاب کنید ( لباس های روشن را با هم و لباس های تیره را با هم بشویید ) .

سعی کنید از آب سرد برای شستن لباس های مشکی استفاده کنید ، شاید برخی گمان کنند شستن لباس ها با آب گرم به تمیز شدن آن ها کمک می کند ، اما در مورد لباس های مشکی باید بدانید باعث بور شدن آن ها می شود ، همچنین به خاطر داشته باشید برای لباس های مشکی هرگز از سفیدکننده ها استفاده نکنید ؛ برای مرتب کردن ظاهر لباس نیز اگر بعد از خشک شدن پرز مشاهده شد با یک برس پرز ها را بگیرید ( سعی کنید برس پرزگیر لباس های مشکی خود را مجزا و مشخص بگذارید ) .

اما چرا باید از مواد شوینده ی مخصوص استفاده کرد ؟ چون این مواد شوینده مخصوص لباس های مشکی هستند و علاوه بر تمیزی که به جای می گذارند رنگ پارچه را حفظ کرده همچنین بعد از آبکشی سفیدک بر پارچه باقی نمی گذارند .

مرتبط ها

قالب خبری